• VII Konkurs z języka angielskiego dla klas III

     13 stycznia 2023 roku odbył się w naszej szkole VII Konkurs z języka angielskiego dla klas III. W tym roku konkurs miał tematykę zimowo-świąteczną. Konkurs miał na celu: zachęcanie i motywowanie do nauki języka angielskiego, propagowanie idei nauki przez zabawę, kształtowanie umiejętności komunikowania się i współpracy w grupie,

     Czteroosobowe drużyny z klas trzecich musiały zmierzyć się z dziewięcioma konkurencjami związanymi tematycznie z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy konkursu mieli ubrać choinkę według instrukcji, podpisać obrazki właściwymi słówkami, odgadnąć słowo na podstawie pokazanego fragmentu obrazka, wykazać się znajomością nazw zimowych ubrań, za pomocą kalamburów przedstawić zimowe sporty i czynności, zrobić świąteczne zakupy zgodnie z otrzymaną listą, odpowiedzieć na pytania oraz uzupełnić tekst piosenki brakującymi wyrazami. W poszczególnych konkurencjach należało się wykazać nie tylko wiedzą, ale również szybkością, pomysłowością i współpracą. Swoim przedstawicielom kibicowały całe klasy. Zmagania drużyn oceniała komisja w składzie Katarzyna Ungier i Sławomir Galarda. Poziom konkursu niemal do samego końca był bardzo wyrównany.

     I miejsce zajęła drużyna z klasy IIIb w składzie: Sara Badach, Jakub Bartnik, Amelia Pieczykolan, Maja Storczyk

     II miejsce - zajęła drużyna z klasy IIIa w składzie: Natalia Mitaszewska, Izabella Nowak, Paweł Szewczuk, Szymon Ziernik

     III miejsce - zajęła drużyna z klasy IIIc w składzie: Zofia Bizior, Marcin Charkot, Mateusz Nizio, Hanna Samulak.

     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Katarzyna Małyszek.

    • Zajęcia z robotyki

     W ostatnim tygodniu przed feriami na kolejnych zajęciach z robotyki w ramach projektu ProLog chętni czniowie z klasy 4b zbudowali robota, który podczas jazdy wykonywał polecenia w zależności od odczytanego koloru. Jak widać na zdjęciach wszyscy uczniowie doskonale sie bawili.

    • Konkurs Poetycki dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego „NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH”.

     W związku ze zbliżającym się dnia 1. III. 2023 r. Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, NORBERTINUM Wydawnictwo-Drukarnia-Księgarnia spółka z o.o. i Lechaa Consulting Sp. z o.o. oraz pod Patronatem Medialnym TVP 3 Lublin, Polskiego Radia Lublin, Kuriera Lubelskiego, Fundacji Kwartalnika Wyklęci i Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Lubelski ogłoszony został II Konkurs Poetycki dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego „NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH”.

     Do celów Konkursu należą:

     1. Promowanie wśród dzieci postaw patriotycznych w oparciu o świadomość wartości, którym służyli Żołnierze Wyklęci;

     2. Rozwój świadomości literackiej dzieci, zamiłowania do języka ojczystego oraz kształcenie poprawnej polszczyzny;

     3. Zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

     Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych:

     1. dla uczniów szkół podstawowych klas I-III,

     2. dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI,

     3. dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII.

     Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie w terminie od 1. II. 2023 r. do 28. II. 2023 r. utworu poetyckiego poświęconego pamięci bohaterów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody książkowe. 

     Pełny Regulamin Konkursu znajduje się na stronie:

     https://fundacja-studeo.blogspot.com/2023/01/zaproszenie-do-udziau-w-ii-konkursie.html

      

    • Pieszy rajd po okolicach Zwierzyńca

     Dziewczyny z klasy 6 b uczestniczyły w pieszym radzie po okolicy Zwierzyńca. Wycieczka  został a zorganizowana przez nauczycieli wych-fiz. Marcina Sirko i Krystynę Kowalczuk.  Trasa rajdu biegła: Wieża Widokowa przy ujęciu wody, Tartaczna Góra,  Rudka,  Zalew Rudka,  Zwierzyńczyk, Stawy Echo,  Pomnik Leśników,  Piaseczna Góra,  Szkoła - Stadion . W trakcie marszu chłopcy posługiwali się aparatem z projektu fotograficznym zakupiony w ramach projektu #Laboratoria przyszłości. Uczniowie pod opieką nauczycieli fotografowali ciekawe miejsca, widoki,  wspólne zabawy,  śmieszne sytuacje a na koniec pieczenie kiełbasek. Rajd zakończył się wspólnym posiłkiem przy ognisku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Następnie uczniowie wykonali prezentację wykorzystując zdjęcia przez siebie zrobione.

    • Pieszy rajd po okolicy Zwierzyńca

     Chłopcy z klasy 6 b uczestniczyli w pieszym radzie po okolicy Zwierzyńca. Wycieczka  została zorganizowana przez nauczycieli wych-fiz. Marcina Sirko i Krystynę Kowalczuk.      Trasa rajdu biegła: Wieża Widokowa przy ujęciu wody, Tartaczna Góra,  Rudka,  Zalew Rudka,  Zwierzyńczyk, Stawy Echo,  Pomnik Leśników,  Piaseczna Góra,   Szkoła - Stadion . W trakcie marszu chłopcy posługiwali się aparatem z projektu fotograficznym zakupiony w ramach projektu #Laboratoria przyszłości. Uczniowie pod opieką nauczycieli fotografowali ciekawe miejsca, widoki,  wspólne zabawy,  śmieszne sytuacje a na koniec pieczenie kiełbasek. Rajd zakończył się wspólnym posiłkiem przy ognisku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Następnie uczniowie wykonali prezentację wykorzystując zdjęcia przez siebie zrobione.

    • ProLog - zajęcia z robotyki

     W środę 4 stycznia odbyły się kolejne zajęcia  z robotyki w ramach projektu „ProLog” . Uczniowie wykorzystując klocki Lego SPIKE buduowali  modele tancerza, a następnie go zaprogramowali.

     Nad pracą uczniów czuwają nauczycile: informatyki - Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek, matematyki - Pan Mirosław Dziwota oraz przyrody - Pani Joanna Ruda.

      

    • Konkurs bożonarodzeniowy z języka angielskiego dla klas trzecich

     19 i 20 grudnia uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego wykonywali plakat bożonarodzeniowy. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (w zdecydowanej większości szóstki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i w każdej klasie wybrano najciekawszą pracę zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym, przyznano również wyróżnienia. Autorzy docenionych prac otrzymali upominki rzeczowe i większość ich plakatów została wyeksponowana na tablicy przy wejściu do naszej szkoły.