• Wycieczka po Beskidzie Niskim

     W dniach 20-21 uczniowie z klas: 5a, 5b, 5w, 6w i 8a wybrali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzili Zamek w Łańcucie, jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce słynącą ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Dodatkową atrakcją była wizyta w Storczykarni. Po południu obejrzeli ruiny zamku w Odrzykoniu, a dzień zakończyli wizytą w pijalni czekolady. Poranek kolejnego dnia rozpoczęli wędrówką do Ściany Olzy w Rudawce Rymanowskiej - wspaniałej 30 metrowej ściany skalnej o niezwykle ciekawej strukturze oraz barwie. Szczyt ściany porośnięty jest lasem. Przyglądając się bliżej samej ścianie, można zaobserwować niejako zdeformowane warstwy, które w połączeniu z różnymi kolorami tworzą fantastycznie wyrzeźbioną nierównomierną powierzchnię. Następnie zwiedzili kopalnię ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W Centrum Dziedzictwa Szkła poznali historię znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła. Obejrzeli proces produkcji i zdobienia szkła. W sali wystaw czasowych zapoznali się z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Wycieczkę zakończyli wędrówką po malowniczym Rezerwacie Prządki założonym w 1957 roku. Rezerwat znany jest z niezwykłych formacji skalnych.

    • Wycieczka do Rzeszów

     W piątek klasa VIb wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Uczniowie odwiedzili Piwnice Rzeszowskie, gdzie mogli nie tylko poznać historię Rzeszowa opowiedzianą przez przewodnika, ale też wziąć udział w interaktywnej grze i zdobywać wirtualne dukaty wykonując kolejne, ciekawe zadania. Uczniowie odwiedzili też Fly Park, gdzie wspaniale bawili się na trampolinach. Wizytę zakończyli słodko, zaglądając do fabryki czekolady, gdzie wielu z nich nabyło słodkie upominki z okazji zbliżającego się Dnia Mamy.

    • Pracownia OZE

     W dniu 24 maja br. w godzinach od 10 do 15, uczniowie klas siódmych i ósmych propagowali większe wykorzystywanie OZE na terenie naszej gminy i nie tylko. Rozdawali ulotki, pokazywali przez siebie stworzone na tę okazję plakaty oraz służyli informacjami, które sami zdobyli. Swoje punkty mieli ulokowane m.in. koło Kościółka na Wodzie, Zwierzyńczyka oraz na dreptaku. W galerii sami możecie Państwo obejrzeć ich działania.

    • Wycieczka do Janowa Lubelskiego

     Hej! To my- uczniowie klas czwartych. 10 maja byliśmy na wycieczce w Janowie Lubelskim w parku rekreacji Zoom Natury. Zwiedziliśmy 4 Laboratoria Wiedzy, które prezentowały najciekawsze informacje z zakresu botaniki i zoologii. W Laboratorium Recyklingu i Energii poznaliśmy różne źródła wykorzystywania energii, zaś w Laboratorium Awifauny i Troposfery niezwykłe zjawiska atmosferyczne. Potem przyszedł czas na rywalizację podczas rozwiązywania zagadek w ramach gier terenowych. Przy pizzy i herbacie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Na koniec przyszedł czas na park linowy. Większości z nas udało się pokonać trasę zieloną. To był dobry dzień- pełen atrakcji, spędzony na świeżym powietrzu.

    • Wizyta w Bibliotece Publicznnej w Zwierzyńcu

     13.05.2024 dzieci z grupy 0 a odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani Agnieszka Maciocha zainteresowała dzieci czytelnictwem: czytała bajkę, organizowała zabawy z książkami oraz spacer w bibliotece. Okazało się, że Anna Szpyra z naszej grupy już korzysta z biblioteki, wypożycza i czyta książki. Brawo Aniu!

    • Tydzień Profilaktyki

     W dn. 22.04-26.04 w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki. Założeniem tego tygodnia było poznanie wpływu zdrowego odżywiania na nasze zdrowie, zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego. W każdym dniu uczniowie brali udział w kreatywnych aktywnościach i działaniach.

    • Ogólnopolski Tygodnia Bibliotek

     Z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przedszkolaki z grupy 0b odwiedziły dziś Bibliotekę Publiczną aby uczestniczyć w zajęciach pt. "Biblioteka dla najmłodszych". Pani Agnieszka Maciocha przywitała dzieci razem z kotem Tadeuszem, opowiedziała ciekawostki o 📚 oraz przeczytała ciekawą bajeczkę o tym, że każdy jest cudem. Dzieci mogły zwiedzić bibliotekę i poznać kolejny, ciekawy zawód jakim jest zawód bibliotekarza. Bo kto wie, może kiedyś ktoś zostanie bibliotekarzem? Dziękujemy Pani Agnieszce

    • Zabawa z klockami magnetycznymi

     Dzieci z grupy 0a w czasie zajęć korzystały z klocków magnetycznych zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Wykonywały ciekawe budowle. Rozwijały motorykę małą, kreatywność, wyobraźnię, cierpliwość. Uczyły się współdziałania i dzielenia się. Zabawa klockami dała dzieciom dużo radości.

    • Crazy Dictation

     Dziś klasy piąte przekonały się, że dyktando może mieć naprawdę wiele odsłon- w tym wielu naprawdę zwariowanych 🤪🫨 Pierwsza edycja konkursu z języka angielskiego Crazy Dictation za nami. Zwycięskiej Va gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

    • Magiczne ogrody

     W dniu 9 maja 2024r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Magicznych Ogrodów

     "Wyobraź sobie ogród, w którym dzieci mogą poznawać otaczający je świat angażując w to wszystkie zmysły; miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, gdzie rozkwita dziecięca ciekawość świata..."

     Pogoda oraz humor super, jak widać poniżej.

    • Telefony są uczniom w szkole niepotrzebne

     Debata na temat telefonów w szkole za nami. Gratulujemy uczestnikom rzetelnego przygotowania i kulturalnego uczestnictwa w dyskusji. Temat wzbudził wiele pytań i kontrowersji, zarówno propozycja jak i opozycja zaprezentowały rzeczowe i logiczne argumenty. Dziękujemy Loży Ekspertów z Panią Burmistrz Edytą Wolanin, przedstawicielką Rady Rodziców Panią Wiolettą Bindą, Panią Dyrektor Grażyną Kawka oraz Panią Renatą Godzisz i Sabiną Siegiedą.

    • Kolejny sukces naszych piłkarek ręcznych❗️❗️❗️🤾‍♀️

     Uczennice klasy VII sportowej wywalczyły II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. 🥈🤗 W dniu 23.02.24r. w Kraśniku odbył się wojewódzki finał rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 najlepszych zespołów z rejonów województwa lubelskiego: SP Zwierzyniec, SP Lublin, SP Łuków, SP Ryki, SP Chełm, SP Biłgoraj. 🏆 👉Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Herc Anna Bełech Jagoda Paszko Marta Stanibuła Maja Czeryna Lena Pijanowska Maja Szklarz Zuzanna Kikut Gabriela Sykała Anita Policha Sandra Opiekunowie: Jakub Czochra, Milena Czochra Ogromne brawa dla wszystkich zawodniczek👏🤾‍♀️

    • Niedzielna kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych POLA NADZIEI

     ,,Pola Nadziei” to żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych oraz pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum. Dnia 5 maja 2024r wolontariusze/uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu pod opieką Pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz, Małgorzaty Czochra-Welsyng i Grażyny Padyasek wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum Santa Galla. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach. Każdy mógł wrzucić do puszki dowolny datek, a w zamian otrzymał wykonany przez wolontariuszy żonkil, który jest symbolem ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli oraz księżom z naszej parafii za pomoc w przeprowadzeniu kwesty oraz datki złożone na ten szczytny cel. Z roku na rok coraz bardziej przekonujemy się, jak ważna jest pomoc ludziom cierpiącym i potrzebującym. Jest nam bardzo miło, że tak wielu uczniów naszej szkoły jest otwartych na pomoc potrzebującym. Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu Grażyna Padyasek, Aleksandra Oleszkiewicz