• Wirtualna strzelnica

     W poniedziałek 22 maja klas VI a odwiedziła wirtualną strzelnicę w Technikum im. Jana Zamojskiego w Zwierzyńcu. Wszyscy uczniowie, po dokładnym zapoznaniu z wyposażeniem strzelnicy i szczegółowym instruktażu, mieli możliwość wykonania strzelania treningowego przy użyciu zarówno broni krótkiej Glock 19, jak i karabinku HK 416. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za możliwość wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich, a Panu Marcinowi Sztejmerowi za fachowe przeszkolenie i cenne rady.

    • Konstytucja 3-go maja - sprawozdznie

     Zdjęcia ze szkolnej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja wykonywała aparatem cyfrowym otrzymanym przez szkołę z programu Laboratoria Przyszłości uczennica kl. VIb Wiktoria Pieczykolan Zdjęcia te posłużyły uczniom klas VIII i VI do wykonania prezentacji, która miała być sprawozdaniem z w.w uroczystości. Jedną z ciekawszych prac jest prezentacja wykonana przez Zuzannę Szkalrz.

     Iwona Gałecka

    • Konkurs matematyczny - smaczna nagroda

     Dnia 21 kwietnia w naszej szkole, został przeprowadzony konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych. Po zaciętej i wyrównanej walce, zwycięzcami zostali uczniowie z klasy Vb. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było wyjście całą klasą na pizzę do wybranej restauracji. Oto jak uczniowie pałaszowali zwycięstwo. Wszyscy jednogłośnie uznali, że warto się uczyć i brać udział w konkursach. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.

    • W krainie mszarów i szuwarów

     08.05.2023 r. uczniowie klasy Vb wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego przy RPN w Zwierzyńcu w ramach V edycji pakietu działań edukacyjnych pt. "W krainie mszarów i szuwarów" realizowanego w ramach 5-letniego projektu: "Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego". W muzeum, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i bardzo uważnie obejrzeli film o mszarach i szuwarach. Po filmie, każda z grup odpowiadała na pytania, przygotowane przez panią przewodnik. Następnie udaliśmy się na spacer nad stawy Echo, gdzie czekał dalszy ciąg konkurencji. Zadanie wymagało od uczniów zgrania się i wspólnego dogadania, gdyż wygrywała drużyna, która przeniosła jak najwięcej wody. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe, które przekazała pani przewodnik.

    • Niedzielna zbiórka na Hospicjum Santa Galla koło Zamościa – POLA NADZIEI

     W dniu 07.05.2023r odbyła się kwesta niedzielna prowadzona przez wolontariuszy/uczniów pod opieką pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz i Grażyny Padyasek. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach. Wolontariusze kwestowali w żółtych koszulkach na cele charytatywne na rzecz Hospicjum Santa Galla. Każdy mógł wrzucić do puszki dowolny datek, a w zamian otrzymał wykonany przez wolontariuszy żonkil, które są symbolem ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. "Pola Nadziei” to żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych oraz pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

    • Lekcja z okularami VR

     W dniu 10 maja 2023r. uczniowie z klasy III b na zajęciach z edukacji przyrodniczej poznawali specyfikę pracy rybaków morskich oraz poznawali porty w Polsce. Zapoznali się z budową ryby, nazwami ryb morskich oraz ich wartościami odżywczymi. Dzięki wykorzystaniu okularów VR mieli możliwość obejrzenia głębin morskich z roślinami i zwierzętami tam żyjącymi. Oglądanie filmów w wirtualnej rzeczywistości pogłębiło wrażenia uczniów, poszerzyło percepcję możliwych bodźców. Wzbudziło wiele emocji. Małgorzata Małek

    • Ocalić od zapomnienia

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji konkursu wojewódzkiego „Ocalić od zapomnienia”. Sześcioro uczniów klasy 5a przygotowało plakaty i komiks poświęcony partyzantom Lubelszczyzny w latach 1939- 1956. Wojciech Łosiewicz zajął II miejsce w tym konkursie. Wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie (organizator konkursu) 26 kwietnia 2023r. Wojtek otrzymał dyplom i nagrodę z rąk wojewody lubelskiego p. Lecha Sprawki. W tej ważnej chwili towarzyszyła chłopcu mama – Dorota Łosiewicz i nauczycielka historii Ewa Grudewicz. GRATYLUJEMY sukcesu Wojtkowi, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie, za chęć pogłębiania wiedzy historycznej o bohaterach naszego regionu.

    • Przygotowanie do egzaminu

     Klasa 8b w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji, który odbył się 28 kwietnia 2023r., na lekcji języka polskiego korzystali z interaktywnych testów. Utrwalali wiadomości i umiejętności do egzaminu ósmoklasisty. Wykonywali testy złożone z zdań dotyczących kształcenia literackiego i nauki o języku. Ewa Grudewicz

    • Sadzenie drzewek - IIb i IIIb

     Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy posadzeniem sadzonek młodych drzewek, przekazanych przez Roztoczański Park Narodowy. Uczniowie klasy IIb i IIIb z wielkim zaangażowaniem wybrali odpowiednie miejsce dla roślin. Sadzonki zostały posadzone obok ogrodzenia szkoły. Uczniowie opanowali umiejętność sadzenia i pielęgnowania drzewek. Dowiedzieli się jak ważną rolę w środowisku mają drzewa liściaste. Przyrzekli, że będą opiekować się roślinami oraz obserwować ich rozwój i zmiany w różnych porach roku. Drzewka - rośnijcie razem z nami!

    • Zwycięzcy Akcji Góra Grosza

     Uczniowie klasy Ia zajęli I miejsce w akcji charytatywnej ,,Góra grosza", zebrali 5884 monety. Otrzymali nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców, było to wyjście na pizzę do Karczmy Młyn oraz pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze smacznego poczęstunku. Maria Pić Dominika Brodziak

    • Konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych

     Dnia 21 kwietnia w naszej szkole, został przeprowadzony konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych. Wzięli w nim udział przedstawiciele klasy Va, Vb i Vw. Uczniowie rozwiązywali różne zadania, łamigłówki i rebusy matematyczne. Po zaciętej i wyrównanej walce, zwycięzcami zostali uczniowie z klasy Vb. Drugie miejsce zajęła klasa Va, trzecie klasa Vw. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest wyjście całą klasą na pizzę do wybranej restauracji. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców. Konkurs przeprowadzili nauczyciele matematyki p. Magdalena Kryszczuk i p. Mirosław Dziwota. W komisji konkursowej zasiadały p. wicedyrektor Katarzyna Małyszek i p. Milena Czochra. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

    • Lekcje z okularami VR

     W ramach Dnia Nowej Technologii w Edukacji 28 kwietnia 2023 r. w klasach I-III na zajęciach z edukacji przyrodniczej zostały wykorzystane okulary VR pozyskane przez szkołę z Projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o bogactwie flory i fauny leśnej, ochronie środowiska przyrodniczego w różnych lasach na różnych kontynentach. Obejrzeli przez okulary VR zbiory zdjęć pt. „Siedlisko na dnie lasu”, „Las brazylijski”, Las tajlandzki” ,,Cztery pory roku". Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zafascynowani wiedzą zdobytą dzięki nowej technologii. Było dużo nauki i zabawy Agata Bucka