• Mikołajkowy Kiermasz Ciast

     Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

     w dn. 6 – 7 grudnia 2022r w godz. od 9.00 – 14.00

     zapraszamy na Mikołajkowy Kiermasz Ciast w ramach

     Mikołajkowej akcji ,,Zbieramy na stypendia” przy współpracy z Fundacją

     Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

      

     Miejsce Kiermaszu          ⁕      Hol Szkoły Podstawowej

                                              ⁕      Świetlica szkolna

      

     Cena ciastka – od 4 zł/szt.

      

     Cel – całkowity dochód przeznaczony będzie na stypendia dla uczniów

     Produkcja ciast – Cukiernia Marcyś

      

     Serdecznie zapraszamy do zakupu słodkich wypieków.

     Szkolny Klub Wolontariatu

    • Zajęcia z robotyki

     30 listopada odbyły się kolejne zajęcia z robotyki z klockami Lego Education Spike Prime. Model sejfu został dokończony.

     Nauczyciele prowadzący zajęcia: Małgorzata Sankowska-Janeczek oraz Joanna Ruda  przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zasad związanych z cyberbezpieczeństwem, a w szczególności zagadnienieniami  związananymi z  hasłami i zabezpieczeniami.

     Uczniowie ułożyli program sterujący sejfem, a następnie sprawdzili jego działanie. Wszystkim ucznom w grupie zadanie wyszyło celująco. Ucząc się doskonale się bawili. 

    • Przedszkolaki poznają zawody

     Z cyklu "Przedszkolaki poznają zawody" dziś spotkanie z mamą Leona z grupy 0b. Pani Katarzyna Jaszek jest rzeźbiarką. Opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, pokazała interesujące zdjęcia przeróżnych rzeźb. Na koniec przygotowała mini warsztaty lepienia w glinie. I tak oto odkryły się małe talenty artystów.

    • Znawcy ptaków

      

     24 listopada w siedzibie Nadleśnictwa Zwierzyniec odbył się drugi etap (powiatowy)  konkursu „Życie ptaków w Zwierzynieckich lasach” w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI klasa i VII-VIII klasy.

     Naszą szkołę  reprezentowała Amelia Braune z klasy 4w w Wywłoczce i uczennice z klasy 8a – Hanna Urban, Lena Rudy, Oiwia Skowrońska, Magdalena Fajfer.

     Uczennice przygotowując się do konkursu poznawały życie  wybranych gatunków  ptaków, ich biologię, zwyczaje oraz  ich rolę w ekosystemie leśnym i funkcjonowaniu lasu.

     Zainteresowanie się  leśnymi  ptakami,  zdobyta wiedza przełożyła  się na zdobycie przez trzy uczennice czołowych miejsc .   Oliwia Skowrońska uzyskała wyróżnienie, Lena Rudy – III miejsce a Hanna Urban  zdobyła II miejsce.

     Gratulujemy  wszystkim  uczennicom wiedzy i mam nadzieję , że w dalszym ciągu  będą zwracały uwagę  na różnorodność gatunkową polskich ptaków i rozwijały zainteresowanie   pierzastymi mieszkańcami lasów, parków, ogrodów.

     Mamy okres zimowy- jest to doskonała okazja do podglądania ptaków przy karmniku. Zachęcam do wystawienia lub zawieszenia  karmnika i systematycznego dokarmiania- uniwersalnym pokarmem dla ptaków są niełuskane nasiona słonecznika lub ziarna (warunek,  że nie, będą solone).

      

       Joanna Ruda

    • Zajęcia z robotyki

     W środę 23 listopada ruszyły zajęcia z robotyki w ramach projektu „ProLog” . Uczniowie wykorzystując klocki Lego SPIKE budują modele i uczą się programowania. 

     ProLog to nowy, pilotażowy projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. W projekt zaangażowali się nauczyciele: informatyki - Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek, matematyki - Pan Mirosław Dziwota oraz przyrody - Pani Joanna Ruda. 

     Projekt jest realizowany w klasie 4b.

     W 2. edycji, odbywającej się w okresie październik 2022-czerwiec 2023, bierze udział 9 szkół z terenów wiejskich z województwa lubelskiego.

      

    • Lekcja fizyki z wykorzystaniem okularów Class VR

     23 listopada uczniowie klasy 8c podczas lekcji fizyki powtarzali wiadomości o izolacji cieplnej i dźwięku. Okulary Class VR umożliwiły im przeniesienie się do świata wirtualnego. Za pomocą kontrolera  ręcznego z wbudowanym joystickiem  mogli zwiedzać pomieszczenia budynku mieszkalnego i obserwować  zjawisko konwekcji. Uczniowie używali również kostki Class VR, która w pełni pozwalała korzystać z możliwości okularów. Obserwowali również jak szybko i w jaki sposób rozchodzą się fale dźwiękowe. Lekcja okazała się bardzo atrakcyjną. Okulary z dodatkami, które zostały wykorzystane, wzbudziły wiele emocji wśród uczniów.

     D. Grodowicz

    • Laboratoria Przyszłości - klasa Ia

     Uczniowie klas Ia 15 listopada 2022 r. mieli zajęcia z klockami magnetycznymi i klockami w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości". Zgodnie pracowali w grupach, układali przeróżne wzory według własnego pomysłu oraz budowali modele stojące. Rozwijali swoją wyobraźnię. Prace wykonywali z wielkim zaangażowaniem, w miłej i koleżeńskiej atmosferze. 

    • Laboratoria Przyszłości - klasa Ib

     W dniu 8 listopada 2022r. uczniowie klasy I „b” brali udział w zajęciach w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć wykorzystywane były klocki magnetyczne.

     Początkowo dzieci korzystały z przygotowanych propozycji budowli i konstrukcji. Później wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność budowały własne modele, konstrukcje i budowle. Uczniowie pracowali w grupach, wymieniając się zestawami klocków. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i świetnie się bawili.

    • Piesza wycieczka

     22 listopada klasa 4b wybrała się na pieszą wycieczkę do Soch, gdzie czekało na uczestników ognisko. Dużą popularnością cieszyły sie pieczone  na ognisku kiełbaski. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

    • "Tkanie odcieni jesieni"

     W dniu 23.listopada 2022r dzieci z klas V, VI,VII uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych organizowanych przez OEM-RPN " Tkanie odcieni jesieni".

     Zajęcia prowadziła Pani Aleksandra Winnik- Zając. Dzieci poznały sposoby tworzenia tkaniny różnymi splotami na krośnie. Stworzyły wielobarwną tkaninę, posługując się splotem płóciennym.

     Pani Ola zaprezentowała swoje piękne prace oraz udzielała wszystkich niezbędnych wskazówek. Mali artyści pracowali z dużym zaangażowaniem- powstały interesujące tkaniny w jesiennych barwach.

     Praca została udokumentowana kamerą i aparatem zakupionym w ramach projektuz LabolatoriaPrzyszłości. Zdjęcia powstałych tkanin, znajdą zastosowanie jako pomoc dydaktyczna do lekcji techniki. Film będzie pomocą dla klas V przy okazji omawiania zagadnień o tkaninie. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w warsztatach.

    • Festiwal Sportu Powszechnego

     W ubiegłym tygodniu w Zamościu odbył się XII Festiwal Sportu Powszechnego, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych, kl. IV-VI oraz VII-VIII.

     Po zaciętej rywalizacji młodsza grupa zajęła V miejsce, natomiast starsi przegrywając jednym punktem uplasowali się na II miejscu. Wszyscy otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowy puchar.