• Nasz Patron - konkurs plastyczny

     Dzień Patrona w naszej szkole został uczczony konkursem plastycznym. Uczniowie wykonali prace poświęcone Dzieciom Zamojszczyzny i wydarzeniom II wojny światowej. Konkurs ten nosił nazwę „Nasz Patron” 20 czerwca odbyło się jego rozstrzygnięcie. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało dwanaścioro dzieci: I miejsce-Amelia Antoszek klasa, Julia Marzec-klasa IIIc, II miejsce-Julia Golec klasa IIIc, III miejsce- Jakub Bartnik klasa IIIb, Wyróżnienia: Jakub Koczułap klasa IIa, Marcelina Kowalczuk klasa IIIc, Katarzyna Cytawa klasa IIIb, Klasa IV-VIII I miejsce- Lena Rugała klasa IVb, II miejsce- Klaudia Korona klasa VIa, III miejsce –Anita Sykala klasa VIb, Wyróżnienia: Gabriel Czochra klasa Va, Jakub Kasprzak klasa Vb, Zwycięzcom gratulujemy!

    • Zakończenie roku szkolnego

     W piątek 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00 dla uczniów klas 0-V, o godzinie 9.30 dla uczniów klas VI-VIII. Rano autobusy przyjeżdżają zgodnie z rozkładem. Odwóz dzieci po zakończeniu roku klas VIII.W Wywłoczce zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00.

      

    • Wirtualna rzeczywistość, a ochrona środowiska

     Dnia 20 czerwca bieżącego roku klasa 6a na lekcji języka angielskiego o temacie: Global warming - zagadnienia związane z ochroną środowiska z wykorzystaniem okularów VR. miała okazję do innowacyjnego pracowania ze wspomnianymi zagadnieniami. Uczniowie obejrzeli trzy krótkie filmiki: Global Warming, Arctic Circle i The Crystal Reef. Dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości mieli okazję przyjrzeć się zjawisku globalnego ocieplenia i jego wpływowi na naszą planetę. Obserwowali intensywne zmiany klimatu, jak również inne szkodliwe zjawiska zachodzące np. w ekosystemach mórz i oceanów (obniżanie pH wody w skutek zwiększonej ilości dwutlenku węgla). Oprócz ciekawej wizualizacji i przybliżenia problemu, młodzież poznała słownictwo związane z tą tematyką w języku angielskim. Uczniom się podobało.

    • Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów konkursu CLICKONMANIAC

     Dnia 20 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich (organizator konkursu) w Zamościu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów zwycięzcom XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Patronem konkursu jest Wydawnictwo Egis wyłączny przedstawiciel Express Publishing w Polsce, a Patronem Honorowym Prezydent Miasta Zamość. Uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukcesy w wyżej wspomnianym konkursie. Tytuł laureata (poziom Young Learner) otrzymał uczeń klasy VIa Maciej Dziadosz. Finalistką (poziom Champion) została uczennica klasy 8a Hanna Urban. Obojgu uczniom gratulujemy i zachęcamy kolejnych do pójścia w ich ślady w następnej edycji konkursu.

    • Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

     4 maja klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni. Wokół budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego. Głównym celem wizyty w Centrum Bajki było zaznajomienie z historią polskiej bajki, polską animacją, tradycją ludową oraz zachęcenie dzieci do własnych poszukiwań i czytania. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, stanowiła wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie szkolnego programu edukacyjnego.

    • Spacer po Londynie

     Koniec roku szkolnego… Materiał zrealizowany, podręczniki zdane do biblioteki, upał za oknem… Nuda! Co tu robić? A może by tak…. Zwiedzić Londyn?! Uczniowie klasy 4a mieli możliwość zobaczyć turystyczne atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii takie jak: Big Ben, the London Eye, The Globe Theatre itp. A to wszystko dzięki okularom VR, pozyskanym przez szkołę w ramach Projektu #Laboratoria Przyszłości. Wszyscy byli zachwyceni! W klasie rozlegały się okrzyki: "och", " ach" i "wow”. Przyjemnie było choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w inny wymiar. Wakacje tuż- tuż… Kto wie, może nasi uczniowie zechcą zobaczyć wszystko na żywo?

    • Wycieczka-biwak

     Klasa 8b od 12 do 14 czerwca 2023r. była na wycieczce -biwaku w Józefowie. Uczniowie mieszkali w domkach w ośrodku turystycznym. Pierwszego dnia zwiedzali Józefów i okolice,m.in. kirkut, synagogę, kamieniołomy. Drugiego dnia odbył się rajd pieszy do Górecka Kościelnego. Tam uczniowie zwiedzili kościółek, a w miejscowej karczmie zjedli posiłek. Trzeci dzień upłyną uczniom na grach i zabawach sportowych. Wieczorami odbyły się ogniska, na których pieczono kiełbaski. Opiekunami wycieczki były panie: Emilia Czochra, Ewa Grudewicz, Małgorzata Marcola. Był to ostatni pożegnalny wyjazd klasy 8b. Wszyscy dobrze się bawili i długo będą wspominać wspólnie spędzony czas

    • ProLog

     16 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ProLog - pilotażowy projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt realizowany był w klasie 4b. Projektem opiekowali się nauczyciele: Pan Mirosław Dziwota, Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek oraz Pani Joanna Ruda. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała 6 zestawów do nauki programowania w postaci zestawów Lego SPIKE o wartości 20.000 zł. To jednak nie wszystko.

     Oprócz zajęć prowadzonych z uczniami w ramach projektu nauczyciele szkół uczestniczących w projekcie rywalizowali ze sobą realizując comiesięczne zadania konkursowe aby zdobyć nagrodę główną w postaci zajęć warsztatowych dla uczniów. Miło nam poinformować, że w programie grywalizacji wygrali nauczyciele naszej szkoły.

     16 czerwca w naszej szkole uczniowie klasy 4a i 4b w pięcioosobowych drużynach uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z programowania, a pozostali uczniowie szkoły mogli przenieść się na chwilę w inną rzeczywistość dzięki okularom VR. Miłą niespodzianką była również nagroda specjalna – dodatkowy zestaw klocków Lego Spike. Zabawy było dużo, emocji również. Oby więcej takich projektów.

    • Parada Postaci Literackich

     Parada Postaci Literackich, która odbyła się 5 czerwca br., to jedna z wielu imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Ma zachęcić do czytania lektur, ale także kreatywności i współpracy w zespole. Relację z tego wydarzenia przygotowała Zuzanna Cios z klasy 8a, wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.

     Marzena Stankiewicz

    • Parada postaci literackich

     5 czerwca w parku środowiskowym  odbyła się Parada Postaci z Lektur. Uczniowie zaprezentowali wybranych przez siebie bohaterów i autorów. Klasy IV- VIII przygotowały również plakaty promujące czytelnictwo. Imprezę uświetniły występy przedszkolaków z Przedszkola Motylek oraz Przedszkola Samorządowego. Dzieci wykonały piosenki, które bardzo podobały się publiczności.

     Prezentację z imprezy przygotowały uczennice klasy 6b: Maja Pijanowska i Anita Sykała, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

     Za organizację imprezy odpowiadały nauczycielki języka polskiego: Marzena Stankiewicz i Iwona Zacharczuk.

    • Wycieczka wyjazdowa

     14 czerwca przedszkolaki z grupy 0a i 0b były na wycieczce wyjazdowej 🚎. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Hodowli alpak 🦙🦙🦙 w Zaburzu. Dużo radości i zachwytu przyniosło dzieciom głaskanie i karmienie zwierząt. Poznały ciekawostki o hodowli alpak, oglądały w jaki sposób powstaje wełna - od strzyżenia do przędzenia runa na kołowrotku. Następna atrakcja wycieczki to Gospodarstwo Pasieczne Ulik w Mokrymlipiu. W zagrodzie edukacyjnej przedszkolaki z wielką uważnością i zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu pszczół 🐝🐝🐝i pracy pszczelarza. Zwiedziły skansen pszczelarski gdzie zobaczyły zabytkowe ule położone w przepięknym otoczeniu przyrody a szczególnie roślin miododajnych🌺🪻🌼. Ciekawym miejscem, w którym dzieci mogły chwilę odpocząć i zrelaksować się był domek do apiterapii 🍯 oraz obserwacja pszczół 🐝🐝🐝 w oszklonym ulu. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła niepowtarzalnych wrażeń.

    • Dni otwarte Nadleśnictwa Zwierzyniec

     W dniu 15.06.2023r. uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w Dniu otwartym Nadleśnictwa Zwierzyniec. Dzieci realizowały zadania dotyczące roślin i zwierząt leśnych przez sześć różnych stanowisk i zbierali pieczątki za poprawne wykonanie zadania. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał ciekawe upominki. Na zakończenie wszyscy udali się na pyszny poczęstunek. Z nową wiedzą i zadowoleniem wróciliśmy do szkoły. Zajęcia były bardzo interesujące.

    • Las nocą

     W dniu 15 czerwca 2023r. nagodzeni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Las nocą”. Konkurs organizowany był przez Nadleśnictwo Zwierzyniec. Wzięło w nim udział 14 placówek oświatowych. Komisja, uznając wysoki poziom prac plastycznych, zdecydowała, że należy przyznać również wyróżnienia. W kategorii wiekowej 6-8 lat: I miejsce -Szymon Olejko z klasy IIb II miejsce –Hanna Ciupik z klasy II b, Wyróżnienie: Oliwier Olejko z klasy IIb, W kategorii wiekowej 9-12 lat: I miejsce -Tobiasz Madej z klasy Vb II miejsce- Oliwier Wacławski z klasy Va, Wyróżnienia: Kuba Ożga z klasy Vb, Oliwia Łoś z klasy IVb, W kategorii wiekowej 13-14 lat, I miejsce- Marta Paszko z klasy VIa, II miejsce- Damian Kochmański z klasy VIb, III miejsce -Lena Czeryna z klasy VIb, Wyróżnienia: Anita Sykała z klasy VIb, Wojciech Góra z klasy VIb, Po rozdaniu nagród i poczęstunku uczniowie uczestniczyli w Dniu Otwartym Nadleśnictwa. Brali udział w różnych konkurencjach, oglądali wystawy przyrodnicze, sprzęt strażacki. Na koniec były kiełbaski, wata cukrowa, popcorn oraz przeróżne słodkości. Zwycięzcom serdeczne gratulujemy.

    • Ślady Powstania Styczniowego – Historia i Pamięć

     Uczniowie klasy 7a wzięli udział w konkursie literacko- plastycznym „Ślady Powstania Styczniowego – Historia i Pamięć”. Cezary Dębski i Adam Minkiewicz napisali wiersze poświęconym postaciom związanym z powstaniem styczniowym w naszej okolicy. Martyna Antosz wykonała pracę w technice rysunkowej poświęconej bitwie pod Panasówką oraz jej dowódcy Marcinowi Borelowskiemu.Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięło w nim udział 537.Dziękujemy uczniom za udział w tym konkursie. Prace Czarka, Adama i Martyny uczciły pamięć Bohaterów powstania styczniowego, przypominając o ich poświęceniu. Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka historii- Ewa Grudewicz.

    • Nowa pracownia OZE

     Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie na wyposażenie pracowni OZE. Wzięliśmy udział w Konkursie "Ekopracownia - zielone serce szkoły" ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

     Gratulujemy i cieszymy się. Do zobaczenia w nowej pracowni OZE.

    • Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Lubelskie. Smakuj życie!”

     Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza serdecznie do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący region lubelski. 

     W konkursie mogą wziąć udział: amatorzy, profesjonaliści i miłośnicy filmu, bez ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców/opiekunów).

     Nagrodzone Filmy wykorzystane zostaną do promocji Regionu Lubelskiego w Polsce jak i za granicą.

      

     Kategorie konkursowe:

     • film trwający do 15 sekund oraz
     • film trwający od 15 sekund do 3 minut.

      

     Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody:

     I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł

     II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł

     III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł

     - oraz trzy wyróżnienia, które zostaną nagrodzone kartą zakupową o wartości 500 zł.

      

     Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione osoby otrzymają również zestaw promocyjny „Lubelskie. Smakuj życie!”.

     Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2023 r.

      

     Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://promocja.lubelskie.pl/turystyka/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy/

    • Ib - zajęcia z edukacji przyrodniczej z oklularami VR

     W dniu 06.06.2023r. uczniowie klasy Ib na zajęciach z edukacji przyrodniczej wykorzystywali okulary VR pozyskane przez szkołę w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć dzieci poznawały zwierzęta egzotyczne z różnych kontynentów i środowisko ich życia oglądając filmy ,,Las w Tajlandii", ,,Nurkowanie z rekinami", ,,Słonie kąpiące się w rzece", ,,Spacer z lwami". Obejrzały również zbiory zdjęć przedstawiające ,,Wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni zdobywaniem wiedzy dzięki nowoczesnej technologii.

     Wanda Hasiec