• ZT Zwierzyniacy
     • Wycieczka uczniów klasy 3a i 3b do Zamościa

      11.10.2023

      W czwartek 5 października odbyła się wycieczka uczniów klasy 3a i 3b do Zamościa. W pierwszej kolejności wybraliśmy się do kina Stylowy na film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Film trafił do serca każdego ucznia, gdyż główny bohater Lampo nie ginie, pozostaje wiernym i pełnym poświęceń przyjacielem Zuzi. Następnie wszyscy udaliśmy się do Bastionu VII, gdzie czekała na nas niespodzianka – wystrzał z prawdziwej armaty. Huk był ogromny. Po wystrzale nasz kolega Antek otrzymał „Patent Puszkarza”. Kolejny punkt wycieczki, to zwiedzanie Starego Miasta i Prochowni, gdzie najpierw obejrzeliśmy makietę i film o Twierdzy Zamość, a potem odwiedziliśmy również Arsenał – Muzeum Fortyfikacji i Broni, gdzie mieliśmy okazję poznać umundurowanie oraz wszelkiego rodzaju uzbrojenie z różnych epok historycznych. Wycieczka - pełna różnorodnych, ciekawych i pouczających atrakcji - bardzo się wszystkim podobała. W dużym stopniu była to także zasługa pani Ani, która w interesujący sposób przedstawiała wszystkie zwiedzane miejsca.

     • Z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

      06.10.2023

      Dzięki uprzejmości i zaproszeniu Posłanki na Sejm Pani Moniki Pawłowskiej, której Biuro Poselskie zorganizowało wyjazd do Warszawy, 5 października uczniowie klas 7a,7b i 8a pod opieką wychowawców: Ewy Grudewicz, Magdaleny Kryszczuk, Małgorzaty Chmiel i Aleksandry Oleszkiewicz udali się do stolicy na zwiedzanie Sejmu RP i Kancelarii Premiera.

      Po przejściu rejestracji i procedur bezpieczeństwa przeszliśmy podziemnym korytarzem do makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Pani przewodnik przedstawiła poszczególne miejsca przeznaczone dla parlamentarzystów i senatorów oraz powiedziała wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy w Sejmie. Następnie udaliśmy się na galerię Sali Posiedzeń, gdzie mogliśmy obserwować przygotowania do obrad sejmu. W holu sejmowym mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć historię pamiątkowych tablic, wcześniejsze buławy marszałkowskie, spotkać znanych polityków, a także zrobić zdjęcie na sławnych sejmowych schodach. Pani przewodnik przedstawiła nam, w jaki sposób funkcjonuje współczesny Sejm, gdzie zasiadają parlamentarzyści z poszczególnych ugrupowań politycznych, które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, Rady Ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych. Pani posłanka Monika Pawłowska opowiedziała nam o swojej pracy i drodze, którą należy pokonać, aby zostać politykiem. Zwiedzanie Sejmu zakończyliśmy w stołówce sejmowej, gdzie zjedliśmy smaczny obiad.

      Z Sejmu przespacerowaliśmy się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po przejściu bardzo skrupulatnej kontroli bezpieczeństwa, mieliśmy ogromną przyjemność zwiedzania gmachu kancelarii, który do tej pory znany był wszystkim tylko z telewizji. Sale spotkań, miejsca do konferencji prasowych, wystawne meble, a także elegancko ubrani pracownicy – to wszystko sprawiło, że na chwilę poczuliśmy się ważni...w końcu mieliśmy przy sobie własnego, prywatnego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa :)

      Pan przewodnik, który oprowadzał nas po najciekawszych miejscach budynku przybliżył nam nie tylko jego historię, ale także ciekawie opowiadał o codziennych obowiązkach poszczególnych pracowników kancelarii. Na pewno długo będziemy wspominać tę wyjątkową wycieczkę.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz ciekawą lekcję historii i parlamentaryzmu.

     • Koncert patriotyczny

      06.10.2023

      We wtorkowe południe uczniowie naszej szkoły brali udział w patriotycznym koncercie. Organizatorzy koncertu zadbali o to, by uczestnicy kształtowali swój patriotyzm, nie tylko słuchając hymnicznych pieśni, ale również je śpiewając. Wspólne z Maciejem Miecznikowskim nasi uczniowie zaśpiewali pieśń Legiony. Całemu koncertowi towarzyszyła podniosła i uroczysta atmosfera. Swoją obecnością tego dnia zaszczyciły nas: Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Pani Monika Żur - Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pani Urszula Kolman - Burmistrz Zwierzyńca, Pani Edyta Wolanin - Zastępca Burmistrza.

     • Apteczka pierwszej pomocy

      04.10.2023

      W dniu 02.10.2023r odbyły się pierwsze zajęcia z Programu Profilaktycznego - #ApteczkaPierwszejPomocyEmocjonalnej skierowanego do klas 2 i 4. Za nami integracja grupy oraz omówienie planu pracy, stworzenie pierwszego plakatu, obrazującego tematy naszych zajęć. Pozostały ostatnie wolne miejsca, zachęcamy do dołączenia.

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły na zajęciach w Ekopracowni OZE

      03.10.2023

      29 września nową Ekopracownię OZE odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły (dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych) oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Motylek w Zwierzyńcu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat odnawialnych źródeł energii. Dowiedziały się, w jaki sposób można pozyskać energię elektryczną z energii wiatru, słońca i wody. Zobaczyły modele wiatraków, minielektrowni wodnej oraz za pomocą energii światła samodzielnie wprawiały w ruch samochodziki, kwiatki i solarne koniki polne. Poznały również działanie stacji pogody. Wszystkie poznane przez dzieci pomoce posiadały wbudowane panele fotowoltaiczne i solarne. Wykorzystanie tych środków dydaktycznych wzbudziło duże zainteresowanie i ciekawość maluchów, było to widoczne, gdyż z zapałem i radością uczestniczyły w zajęciach.

     • Uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE

      02.10.2023

      28 września w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE, która powstała w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracownia wyposażona została w nowe pomoce dydaktyczne – zestawy demonstracyjne ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, turbiny wodnej, biopaliw oraz duży monitor interaktywny, dygestorium i wiele innych środków niezbędnych do doświadczeń i pokazów. W pracowni tej uczniowie będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie związane z odnawialnymi źródłami energii. Zakupione pomoce wykorzystamy na lekcjach fizyki, chemii, biologii oraz podczas zajęć rozwijających zainteresowania. W otwarciu Ekopracowni OZE uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie – Pani Monika Żur, burmistrz Zwierzyńca – Pani Urszula Kolman, sekretarz Gminy Zwierzyniec – Pani Edyta Wolanin, zastępca dyrektora Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu – Pan Mateusz Grabias, dyrektor Samorządowego Przedszkola im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu – Pani Katarzyna Kowal- Kulik, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Motylek w Zwierzyńcu – pani Justyna Kur, dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu - Pani Anna Marzec, zastępca dyrektora RPN w Zwierzyńcu - Pan Tadeusz Grabowski, prezes Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca - Pani Joanna Borowiec-Szklarz, nauczyciel Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu wraz z delegacją uczniów – Pani Jadwiga Stachyra. Gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu - Pani Grażyna Kawka. Na otwarciu pracowni obecni byli również zastępca dyrektora - Pani Katarzyna Małyszek, nauczycielka chemii, fizyki i przyrody – Pani Dorota Grodowicz, nauczycielka biologii i chemii – Pani Katarzyna Czochra. Z okazji otwarcia pracowni nauczycielki poprowadziły zajęcia, których temat brzmiał „Jak złapać energię wiatru, słońca i wody? Odnawialne źródła energii.” Opierały się one na demonstracji zakupionego w projekcie sprzętu. Uczniowie przy pomocy modeli wiatraków, minielektrowni wodnych, solarnych koników polnych i innych zakupionych ze środków programu pomocy pokazywali w prosty i obrazowy sposób możliwości, jakie dają stosowanie Odnawialnych Źródeł Energii.

     • Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego

      02.10.2023

      W dniach 26-28.09 klasy szóste i siódme wykorzystały piękną pogodę i były na wycieczce w Zawoi i Zatorze. Uczniowie pierwszego i drugiego dnia odwiedzili Babiogórski Park Narodowy. Pierwszym punktem programu był Wodospad na Mosornym Potoku, jedna z najwyższych i najładniejszych kaskad w całych Beskidach. Drugiego dnia czekało na wszystkich ogromne wyzwanie - zdobycie najwyższego szczytu Beskidów - Babiej Góry. Babia Góra jest jedynym z najwyższych polskich szczytów - sięga 1725 metrów wysokości. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo dumni stanęli na szczycie. Ostatniego dnia czekała zasłużona nagroda, czyli wizyta w parku rozrywki Energylandia. W drodze powrotnej w autobusie wychowawcy zorganizowali quiz na temat odwiedzanych miejsc. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą i z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania.

     • Szkoła dla rodziców

      29.09.2023

      W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Zamościu prowadzona będzie Szkoła dla rodziców klas I –III, spotkania będą w poniedziałki w godzinach popołudniowych. Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości.To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Wychowywać to kochać i wymagać.
      Zapraszamy wszystkich, którzy chcą:
      - doskonalić swoje umiejętności wychowawcze,
      - lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach z dziećmi,
      - rozwiązywać

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Album fotograficzny

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 490432