• ZT Zwierzyniacy
     • Happening ekologiczny

      17.06.2024

      Dzisiaj w naszej szkole (14 czerwca) odbył się happening ekologiczny promujący odnawialne źródła energii oraz naszą pracownię OZE. Było to wydarzenie, które miało na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat znaczenia i korzyści płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. W trakcie happeningu zaprezentowano różne technologie i rozwiązania związane z OZE, a także odbyły się warsztaty i prezentacje plakatów wykonanych przez uczniów. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z działaniem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, wodnych oraz innych innowacyjnych technologii. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania tematyką ekologiczną i odnawialnymi źródłami energii.

     • Gratulacje

      14.06.2024

      Serdecznie gratulujemy Amelce Jareckiej z klasy Vb tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Clickonmaniac w kategorii Young Learner. Życzymy dalszych sukcesów

     • Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja”

      14.06.2024

      Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja” w bieżącym roku szkolnym dobiegła końca. Grupa II kl. VB zajmowała się Wielką Brytanią wraz z panią Katarzyną Małyszek, natomiast kl. VIB wraz z panią Joanną Bojda zdobywała wiedzę o Niemczech. Realizacji zadań towarzyszyła dobra zabawa oraz integracja uczniów. Poszerzali oni swoją wiedzę na temat tych krajów, a dokładniej poznawali ich kulturę, tradycje, zabytki, stolice, ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, a także ciekawostki. Uczniowie wcielali się w postacie z baśni z brytyjskich powieści dla dzieci i młodzieży, oglądali bajki, poznawali symbole narodowe, śpiewali piosenki. Był też czas na aktywność fizyczną podczas której uczestniczyli w zabawach ruchowych typowych dla danego kraju. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach utrwalających liczebniki niemieckie, dowiedzieli się o murze berlińskim, który niegdyś dzielił stolicę Niemiec, usłyszeli o zamku Neuschwanstein w Bawarii będącego pierwowzorem do baśni Disneya. Powstały ciekawe prace plastyczne, plakaty, polsko-niemiecki słownik obrazkowy, czy też lapbooki o Wielkiej Brytanii przedstawiające najbardziej interesujące miejsca w tym kraju, roślinność i zwierzęta czy też sławnych Brytyjczyków. Uczniowie mieli okazję rozwijać też swoje talenty kulinarne, poznając brytyjską kuchnię - piekli gingerbread cookies, przyrządzali fish and chips. Podczas projektu wykorzystując gogle wirtualnej rzeczywistości tropili najdziwniejsze festiwale w Wielkiej Brytanii, odwiedzili najsłynniejsze londyńskie muzea oraz zwiedzili Londyn. Poznawanie krajów europejskich okazało się bardzo ciekawym zadaniem pobudzającym wyobraźnię i kreatywność uczniów. Dziękujemy autorce i koordynatorce projektu za pomysł i dostarczenie inspiracji do poznawania ciekawostek związanych z Niemcami i Wielką Brytanią.

     • LOTERIA FANTOWA „Kilometry Dobra”

      11.06.2024

      5 i 6 czerwca 2024r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole loterię fantową na potrzeby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

      Na rzecz loterii zgromadzono 190 fantów. To wynik zaangażowania się całej szkolnej społeczności: dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i ich rodziców.

      Tradycyjnie „ każdy los wygrywał”. Można było wylosować: słowniki, książki, gry planszowe, ramki na zdjęcia, zegary, kalendarze. Były także: puzzle, zabawki, biżuteria, a nawet globus. Najwięcej było pluszaków. To one kusiły najbardziej swym wyglądem. Były powodem westchnień nie tylko przedszkolaków.

      Miło nam poinformować, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, wzbogaciliśmy konto fundacji o 1986,98 zł.

      Szczególne podziękowania składamy osobom, które wsparły naszą akcję fantami - bez Was ta akcja byłaby niemożliwa!

      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powodzenie loterii, która była dowodem naszej wrażliwości społecznej. Dziękujemy!

      Opiekun SKW Grażyna Padyasek

     • Finały szkolnych konkursów matematycznych

      09.06.2024

      W dniu 28.05.2024 odbyły się finały szkolnych konkursów matematycznych.

      Czołowe miejsca zdobyli:

      MISTRZ LOGIKI

      1. Wasąg Elżbieta klasa 6a, 23 pkt

      2. Maciejewska Katarzyna klasa 7a, 22 pkt

      3. Minkiewicz Adam klasa 8a, 22 pkt

      4. Kasprzak Jakub klasa 6b, 20 pkt

      5. Trojanowska - Cruz Liliana klasa 5b, 18 pkt

      6. Dziwota Aleksander klasa 6b, 17 pkt

      MATMA W NECIE

      1. Dziwota Aleksander klasa 6b, 4 pkt

      2. Minkiewicz Adam klasa 8a, 4 pkt

      3. Czochra Jakub klasa 6b, 3 pkt

      4. Łuczycka Krystyna klasa 6a, 3 pkt

      5. Wasąg Elżbieta klasa 6a, 2 pkt

      6. Szuty Dawid klasa 6a, 2 pkt

      Przy równej ilości punktów decydował lepszy wynik z eliminacji. Konkursy zorganizował i przeprowadził Piotr Łosiewicz Pełne wyniki, zestawy, rozwiązania na stronie www.piolos.pl

     • Sukcesy naszych uczniów

      17.06.2024

      W kwietniu 2024r. odbył się XII Wojewódzki Konkurs „Ocalić od zapomnienia. Mój Bohater-Portret Partyzanta Lubelszczyzny” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 24 w Lublinie. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Cezary Dębski- uczeń klasy 8a napisał pracę poświęconą Szczepanowi Pieczykolanowi- partyzantowi działającemu podczas II wojny światowej na Zamojszczyźnie. Otrzymał wyróżnienie w kategorii literackiej. Gratulujemy.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim

   programie InstaLing dla szkół

   Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie

   Twoje Dane Twoja Sprawa

  • Album fotograficzny

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 685520