Najmłodsi uczniowie naszej szkoły na zajęciach w Ekopracowni OZE
03.10.202329 września nową Ekopracownię OZE odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły (dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych) oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Motylek w Zwierzyńcu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat odnawialnych źródeł energii. Dowiedziały się, w jaki sposób można pozyskać energię elektryczną z energii wiatru, słońca i wody. Zobaczyły modele wiatraków, minielektrowni wodnej oraz za pomocą energii światła samodzielnie wprawiały w ruch samochodziki, kwiatki i solarne koniki polne. Poznały również działanie stacji pogody. Wszystkie poznane przez dzieci pomoce posiadały wbudowane panele fotowoltaiczne i solarne. Wykorzystanie tych środków dydaktycznych wzbudziło duże zainteresowanie i ciekawość maluchów, było to widoczne, gdyż z zapałem i radością uczestniczyły w zajęciach.
Uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE
02.10.202328 września w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE, która powstała w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracownia wyposażona została w nowe pomoce dydaktyczne – zestawy demonstracyjne ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, turbiny wodnej, biopaliw oraz duży monitor interaktywny, dygestorium i wiele innych środków niezbędnych do doświadczeń i pokazów. W pracowni tej uczniowie będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie związane z odnawialnymi źródłami energii. Zakupione pomoce wykorzystamy na lekcjach fizyki, chemii, biologii oraz podczas zajęć rozwijających zainteresowania. W otwarciu Ekopracowni OZE uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie – Pani Monika Żur, burmistrz Zwierzyńca – Pani Urszula Kolman, sekretarz Gminy Zwierzyniec – Pani Edyta Wolanin, zastępca dyrektora Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu – Pan Mateusz Grabias, dyrektor Samorządowego Przedszkola im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu – Pani Katarzyna Kowal- Kulik, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Motylek w Zwierzyńcu – pani Justyna Kur, dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu - Pani Anna Marzec, zastępca dyrektora RPN w Zwierzyńcu - Pan Tadeusz Grabowski, prezes Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca - Pani Joanna Borowiec-Szklarz, nauczyciel Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu wraz z delegacją uczniów – Pani Jadwiga Stachyra. Gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu - Pani Grażyna Kawka. Na otwarciu pracowni obecni byli również zastępca dyrektora - Pani Katarzyna Małyszek, nauczycielka chemii, fizyki i przyrody – Pani Dorota Grodowicz, nauczycielka biologii i chemii – Pani Katarzyna Czochra. Z okazji otwarcia pracowni nauczycielki poprowadziły zajęcia, których temat brzmiał „Jak złapać energię wiatru, słońca i wody? Odnawialne źródła energii.” Opierały się one na demonstracji zakupionego w projekcie sprzętu. Uczniowie przy pomocy modeli wiatraków, minielektrowni wodnych, solarnych koników polnych i innych zakupionych ze środków programu pomocy pokazywali w prosty i obrazowy sposób możliwości, jakie dają stosowanie Odnawialnych Źródeł Energii.
10
Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego
02.10.2023W dniach 26-28.09 klasy szóste i siódme wykorzystały piękną pogodę i były na wycieczce w Zawoi i Zatorze. Uczniowie pierwszego i drugiego dnia odwiedzili Babiogórski Park Narodowy. Pierwszym punktem programu był Wodospad na Mosornym Potoku, jedna z najwyższych i najładniejszych kaskad w całych Beskidach. Drugiego dnia czekało na wszystkich ogromne wyzwanie - zdobycie najwyższego szczytu Beskidów - Babiej Góry. Babia Góra jest jedynym z najwyższych polskich szczytów - sięga 1725 metrów wysokości. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo dumni stanęli na szczycie. Ostatniego dnia czekała zasłużona nagroda, czyli wizyta w parku rozrywki Energylandia. W drodze powrotnej w autobusie wychowawcy zorganizowali quiz na temat odwiedzanych miejsc. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą i z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania.
Szkoła dla rodziców
29.09.2023W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Zamościu prowadzona będzie Szkoła dla rodziców klas I –III, spotkania będą w poniedziałki w godzinach popołudniowych. Szkoła dla Rodziców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości.To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Wychowywać to kochać i wymagać.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą:
- doskonalić swoje umiejętności wychowawcze,
- lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach z dziećmi,
- rozwiązywać
430 lat Zwierzyńca
27.09.2023Poznaj fascynującą historię początków naszego miasta i dowiedz się, co czyni Zwierzyniec wyjątkowym.
Wycieczka do Energylandii
26.09.20232 września uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5b wybrali się na jednodniową wycieczkę do Zatoru. Zwiedzili urokliwe miasto. Oglądali zabytki: XIV w kościół, XV Zamek Książęcy, Ratusz, poznali cechy stylu gotyckiego. Pozostały czas spędzili doskonale bawiąc się w Energylandii.
9
Model DNA
29.09.2023Model DNA wykonany w klasie 8. Oczywiście uczniowie wykonali modele zgodnie z zasadą komplementarności. Udało się również przedstawić replikację. Było wesoło pracowicie i smacznie.
Laboratoria Przyszłości - grupa 0a
27.09.2023W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości w grupie O a odbyły się zajęcia z klockami magnetycznymi. Dzieci budowały różne konstrukcje, utrwalały kolory i kształty figur, rozwijały kreatywność, wyobraźnię i zdolności motoryczne. Dzieci chętnie współpracowały w grupach
1
Spływ kajakowy
25.09.2023W dniu 13.09.2023r. młodzież klasy 6a sportowej uczestniczyła w spływie kajakowym. Celem wycieczki była integracja klasowa oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas spływu uczniowie wykorzystali aparat zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, którym uchwycili piękne ujęcia i stworzyli krótką prezentację zdjęć.
Piesza wycieczka na Biały Słup
25.09.202320 września uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w pieszej wycieczce na Biały Słup. Zapalając znicze na tamtejszym cmentarzu, oddali hołd bohaterom września 1939 roku. Podziwiali również panoramę Zwierzyńca i okolic z wieży widokowej na Białej Górze. Ogromną radość sprawiło dzieciom obserwowanie koników polskich, krów białogrzbietych i czerwonych z hodowli zachowawczej. Kolejna atrakcja to spotkanie z pracownikami Roztoczańskiego Parku Narodowego i zwiedzanie Ośrodka Badawczego. Na zakończenie wszyscy uczniowie zjedli pieczone na grillu kiełbaski i ścieżką leśną biegnącą wzdłuż ulicy Chodorowskiego wrócili do szkoły. Warto było! Ten spacer to wspaniała przygoda, szczególnie gdy świeci piękne jesienne słońce.
Piesza wycieczka ścieżką "Przez las Cetnar"
25.09.202313 września uczniowie klasy 5b wybrali się na pieszą wycieczkę ścieżką „Przez las Cetnar” . „Las Cetnar” to jeden z większych i bardziej zwartych kompleksów leśnych na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Jego usytuowanie na lessowych wzniesieniach porozcinanych licznymi wąwozami dodają temu miejscu dodatkowego uroku. W drzewostanie dominuje buk i jodła z niewielką domieszką sosny, grabu, osiki, klonu zwyczajnego. W czasie wycieczki dużym wzięciem cieszyła się pieczona na ogniu kiełbaska.
Narodowe czytanie w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.
27.09.2023Zdjęcia wykonał: Kacper Kyc uczeń ZSL w Biłgoraju
8
Zajęcia z wykorzystaniem klocków magnetycznych. w grupie przedszkolnej 0b
19.09.2023Dzięki wykorzystaniu klocków magnetycznych zakupionych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości dzieci z grupy przedszkolnej 0b miały możliwość podczas zajęć doskonalić motorykę małą, kreatywność, zdolność logicznego myślenia i cierpliwość. Uczniowie konstruowali budowle według własnej inwencji twórczej. Zgodnie pracowali w grupach, z wielkim zaangażowaniem w miłej i koleżeńskiej atmosferze
Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej
19.09.2023Od października br. rozpoczynamy w naszej szkole pilotażowy program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży - Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.
Są to cykliczne, bezpłatne zajęcia, prowadzone przez psychologa w małej grupie, mające na celu budowanie zasobów psychicznych u dzieci i młodzieży, poprawę samooceny, kształtowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie odporności psychicznej. Aktualna edycja projektu przewidziana jest na 2 lata i obejmuje klasy II oraz IV. Grupa na każdym z poziomów wiekowych liczyć będzie maksymalnie 12 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkoła Pełna Talentów
19.09.2023W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Pełna Talentów organizowanym przez Lidl Polska. Projekt polega na zdobywaniu kuponów - Talenciaków - podczas zakupów w sieci Lidl, a następnie rejestrowanie ich na stronie Lidl.pl dla naszej szkoły lub wrzucaniu do pudełek umieszczony h przy obu głównych wejściach do szkoły. Akcja potrwa do 10.11.2023r. Po tym terminie szkoła wumieni Talenciaki na nagrody.Zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w akcji.Samorzad Uczniowski,Psycholog - Sabina Siegieda
Otwarcie pracowni OZE
18.09.202328 września w naszej szkole otwarta ma zostać pracownia OZE. Posiadać ma ona pomoce dydaktyczne i wyposażenie pozwalające na naukę o odnawialnych źródłach energii. Korzystać z niej będą też uczniowie innych szkół, przedszkolaki, dzieci z Ukrainy oraz uczniowie miejscowego technikum. Pozwoli ona na poszerzanie wiedzy uczniów na temat OZE, na temat zagrożeń klimatycznych i będzie promować wykorzystywanie zielonej energii. Informacje nabyte przez uczestników zajęć mogą być przekazywane dalej, do rodzin i środowiska, co wpłynie na poziom świadomości o zagrożeniach klimatycznych i ich rozwiązaniach u okolicznych mieszkańców. Uważam, że ta pracownia to dobrze wydane pieniądze, gdyż uczy tego, co w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne. Wojciech Góra, uczeń klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu
Zajęcia dodatkowe
17.09.2023W ramach Projektu #LaboratoriaPrzyszłości na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystano klocki magnetyczne POLYDRON. Uczeń miał możliwość doskonalić motorykę małą, kreatywność, cierpliwość oraz zdolność logicznego myślenia.
Dwunasta edycja Narodowego Czytania
07.09.2023Szanowni Państwo,serdecznie zapraszamy do udziału w dwunastej edycji Narodowego Czytania, którego lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.
Fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej zaprezentowane zostaną 9 września 2023 roku wśród przepięknego roztoczańskiego krajobrazu - w okolicach Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu oraz urokliwego Parku Zwierzyńczyk. Wydarzenie będzie miało charakter spektaklu plenerowego, który rozpocznie się o godz. 16:00 przed zwierzynieckim technikum.
Godziny dzwonków
Środa 04.10.2023Album fotograficzny
brak danych