• Zajęcia z etyki z klockami

     Uczniowie kl. I b podczas zajęć z etyki wykorzystali klocki MAGNETIC POLYDRON zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zajęcia dotyczyły ukazania wspólnej pracy i zabawy jako czynności pożytecznej i przyjemnej. Uczniowie wykazywali się umiejętnością współpracy w zespole i dostrzeganiem przydatności każdego, kto chce pomagać, wspólnie tworzyć i się bawić. Dzięki wykorzystaniu klocków MAGNETIC POLYDRON uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością oraz zdolnościami logicznego myślenia. Niezwykle atrakcyjna wspólna zabawa, dawała uczniom satysfakcję i zadowolenie.

    • Europa i ja

     Uczniowie klasy VIB w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” poszerzali swoją wiedzę na temat Niemiec. Na początek poznali symbole narodowe: flagę, godło, wysłuchali hymnu, przyjrzeli się mapie Niemiec, sprawdzili jakich mają sąsiadów. Następnie samodzielnie wykonali wyżej wymienione symbole oraz przygotowali mapkę. Wszyscy pracowali w miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem.

    • We włoskim stylu

     Pizza to nie tylko potrawa; to wyraz kultury, pasji i kulinarnego rzemiosła, łączący w sobie smaki i aromaty z całego świata. Danie, które kojarzy się z włoską kuchnią i zdobyło serca ludzi na całym świecie zagościło na zajęciach kulinarno-fotograficznych w klasie 5b.

    • Kartki świąteczne

     Tradycją w naszej szkole stało się wykonywanie kartek świątecznych pod koniec listopada. Przeznaczone są dla nauczycieli emerytów oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Dzieci przebywające po lekcjach w świetlicy szkolnej włączyły się do akcji i pod kierunkiem nauczycielek wykonywały kartki świąteczne.

    • Dzień Pluszowego Misia

     Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo " czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" I właśnie z takim przesłaniem dzieci z oddziału przedszkolnego 0b w piątek uczciły kolejną rocznicę powstania ukochanej maskotki. Tego dnia wszyscy mogli przynieść swoje ulubione pluszaki. Dzieci poznały historię pluszowego niedźwiadka🐻🐼 kolorowały obrazki, rozwiązywały zagadki i układały misiowe 🐼🐻‍❄ puzzle. Przedszkolaki oglądały bajki o Misiach, tych znanych i nieznanych, a na koniec wykonały maski małych misiów 🐻🐻, w których prezentowały się bardzo uroczo. Misiowy dzień upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

    • Integracyjny Festyn Sportowy

     Integracyjny Festyn Sportowy zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały klasy sportowe 6a oraz 7b. Program imprezy obfitował w różnorodność zabaw i konkurencji ⚽️🏑🎾. Sportowa rywalizacja prowadzona była z podziałem na grupy młodsze i starsze wiekowo👨‍👨‍👧‍👧👭. Reprezentacja klasy 6 zdobyła II oraz Vlll miejsce, natomiast starsi koledzy i koleżanki zajęli odpowiednio V i VIII miejsce. 👉Jak było... ? Wesoło, gwarnie i sportowo ☺️🙂! Młodzież biorąca udział w festynie otrzymała zestawy słodyczy 🍭🍩🍬 oraz po zakończonym turnieju każdy mógł skosztować pizzę 🍕😋 👉Realizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” w Zamościu.

    • „Mała książka – wielki człowiek”

     Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W bibliotece szkolnej każdemu uczniowi uroczyście wręczono książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” do wspólnego czytania z rodzicami, opiekunami lub rodzeństwem. Dla rodziców przygotowany został poradnik mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania. Wierzymy, że prezenty książkowe pomogą dzieciom rozbudzić zainteresowania czytelnicze oraz miłość do książek.

    • Podsumowanie Tygodnia Tolerancji

     Podsumowaniem Tygodnia Tolerancji była wystawa plakatów podczas tworzenia, których uczniowie mieli okazję postawić na integrację, współpracę w grupie i dobrą zabawę (efekty są rewelacyjne 😉). Stworzyliśmy wspólnie Drzewo Tolerancji. Wszyscy są zgodni co do tego, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, niezależnie od jego pochodzenia, kultury, religii czy wyglądu. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zagości na stałe w harmonogramie naszej szkoły. Zwraca ono bowiem szczególną uwagę na to, jak ważne są to wartości i jak bardzo budują one pozytywną atmosferę w szkolnej społeczności. Z drugiej strony pamiętajmy, że bycie tolerancyjnym czy życzliwym nigdy nie wychodzi z mody i obowiązuje przez cały rok. 😉 A już jutro rozstrzygnięcie konkursów. 😃🥳🎉

    • III miejsce w XVIII edycji konkursu historycznego

     21.11 2023 r uczniowie klas VII: Maja Pijanowska, Zuzanna Szklarz i Maciej Dziadosz uczestniczyli w XVIII edycji konkursu historycznego DLA UCZNIÓW SZKÓŁ: PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH REGIONU ZAMOJSKIEGO Temat :Akcja wysiedleńczo - osadnicza na Zamojszczyźnie w latach 1942 – 1943. Ko nkurs Konkurs przeprowadzony został w ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. DZIECI ZAMOJSZCZYZNY w ZAMOŚCIU. Zuzanna Szklarz wywalczyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy Zuzi sukcesu.

    • Pomoc dla bezdomnych zwierząt

     Uwaga, uwaga! Mikołajki tuż, tuż a Ty ciągle nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Szkolny Klub Wolontariusza ma dla Ciebie propozycję!

     Coś co na pewno przyda się w każdym domu, a przy okazji można zrobić coś dobrego! Za jedyne 25zł będziesz mógł kupić piękny kalendarz ścienny na rok 2024. Wolontariusze z kalendarzami staną przy drzwiach wejściowych z obu stron szkoły przed czwartkową zabawą andrzejkową. Cały dochód ze sprzedaży zasili konto Foondacja Felis . Fundacja ta walczy z bezdomnością zwierząt w naszym regionie. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji

    • "KROKUSOWY ZAKĄTEK” – MINI GRANT SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

     We wtorek 21 listopada 2023r na pierwszej godzinie lekcyjnej grupa uczniów z klasy 7a należących do Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem przystąpiła do posadzenia cebulek krokusów na terenie wokół naszej szkoły. Na przeprowadzenie działania SKW pozyskał mini grant w konkursie na inicjatywę wolontariacką pn. "Zbierz ekipę i zadziałaj" organizowany przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

     Dofinansowanie mini grantu wyniosło 1000 złotych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupione zostały cebulki krokusów oraz ławeczki. Krokusowy zakątek stanie się miejscem spotkań, wypoczynku oraz relaksu dla społeczności naszej szkoły.

     G. Padyasek

    • Wirtualna wycieczka do Austrii

     W listopadzie uczniowie klasy VIIIA wybrali się na krótką, wirtualną wycieczkę do Austrii, odwiedzając miasta i ciekawe budynki. Oglądali je w okularach VR dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Zobaczyli historyczne miasto Graz, podziwiali katedrę Wiednia Stephansdom i zobaczyli barokowy Karlskirche (kościół św. Karola Boromeusza). Wiedeń oferuje wiele pięknych zabytków, a wszystko to wzbudza w uczniach ciekawość świata i chęć poznania innych krajów.

    • Wystawa osiągnięć sportowych

     UKS Jutrzenka zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy osiągnięć sportowych (kroniki sportowe, puchary itp.) z okazji 50 – lecia klubu sportowego działającego przy szkole podstawowej.

     Wystawę można obejrzeć na małej sali gimnastycznej(korytarz od strony szkoły podstawowej) do dnia 23.11.2023 r.

     Zapraszamy wszystkich chętnych.

    • Tydzień tolerancji i życzliwości

     Podczas całego tygodnia wychowawcy rozmawiali z uczniami o ŻYCZLIWOŚCI i TOLERANCJI, oglądali krótkie filmy o tej tematyce oraz rozpoczęli prace nad tworzeniem plakatów. W czwartek 16 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Tolerancji wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły solidaryzując się z przesłaniem tego dnia nosili naklejki ,,WSZYSCY RÓWNI", ,,NIE OCENIAM".