• Udana kwesta na rzecz  hospicjum - Pola Nadziei

          7 maja 2023r odbyła się kwesta na rzecz  Hospicjum Santa Galla koło Zamościa. Kwesta prowadzona buła przez wolontariuszy/uczniów pod opieką pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz i Grażyny Padyasek. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach

           w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach.

          Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.

          Miło nam poinformować, że udało się uzbierać 3295,68  złotych.

           Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wsparcie finansowe i serca zawsze otwarte na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

          Opiekun SKW Grażyna Padyasek

        • LOTERIA FANTOWA „Kilometry Dobra”

          1 czerwca Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował i przeprowadził loterię fantową na potrzeby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

          Na potrzeby loterii zgromadzono 96 fantów. To wynik zaangażowania się całej szkolnej społeczności: dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i ich rodziców.

          Tradycyjnie „każdy los wygrywał”.Można było wylosować: słowniki, książki, gry planszowe, malowanki, zeszyty, długopisy, notesiki. Były także: puzzle, zabawki, kubki, biżuteria, koce a nawet duże czekoladki. Najwięcej było pluszaków.To one kusiły najbardziej swym wyglądem. Były powodem westchnień nie tylko przedszkolaków.

          Miło nam poinformować, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, wzbogaciliśmy konto fundacji o 750,37zł.

          Szczególne podziękowania składamy osobom, które wsparły naszą akcję fantami - bez Was ta akcja byłaby niemożliwa!

          Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powodzenie loterii, która była dowodem naszej wrażliwości społecznej.

          Dziękujemy!

          Opiekun SKW Grażyna Padyasek

        • Czwartki LA

          06.06.2023. W S.P. nr4 w Zamościu odbyły się zawody sportowe z cyklu: Czwartki LA. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 16 medali w tym 7 złotych. Gratulacje

        • Pieszy rajd do Górecka Kościelnego

          W dniach 29-30.05.2023 r. klasa IV a uczestniczyła w rajdzie pieszym do Górecka Kościelnego w ramach obozu zaplanowanego dla klasy sportowej. Pierwszy dzień zapowiadał się bardzo intensywnie. Mieliśmy bowiem do pokonania, pieszo, trasę około 20 km. Jednym z etapów naszego marszu była Florianka. Po drodze do niej podziwialiśmy m.in. Czarny Staw i hodowlę konika polskiego. Po odpoczynku czekał nas kolejny etap do Górecka Starego, a następnie do Górecka Kościelnego, gdzie po drodze wstąpiliśmy na tamę na rzece Szum. Zmęczeni ale w dobrych humorach dotarliśmy do celu, czyli do Karczmy nad Szumem, gdzie po zakwaterowaniu w domkach i krótkiej regeneracji zjedliśmy obiadokolację. Wieczorem tradycyjnie paliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Nie obyło się bez gry w piłkę i ringo. Drugi dzień już nie był taki wyczerpujący. Po śniadaniu poszliśmy zwiedzać Górecko Kościelne. Na początku wstąpiliśmy do Kościoła wykonanego z drewna modrzewiowego, potem aleją dębową przeszliśmy do kapliczki na wodzie. Następnym punktem był przejazd autokarem do Józefowa. Tam zwiedzaliśmy Kamieniołom Babia Dolina, który podziwialiśmy z okazałej baszty. Po krótkim pobycie w Józefowie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami wycieczki byli: Edyta Kot, Dorota Gałka, Adam Bartnik.

        • Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc

          Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym "Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc", który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu w ramach kampanii profilaktycznej. Karolina Gałecka z klasy V b zajęła III miejsce, a Wojciech Góra z klasy VIb otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Małgorzata Czochra -Welsyng -nauczyciel i Renata Godzisz -pedagog

        • Warsztaty profilaktyczne

          30 maja i 6 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne "Cukierki", w których brały udział klasy II i III. Prowadzone były przez edukatora z CDP Wieliczka. Był to program wczesnej profilaktyki oparty na bajce Agnieszki Grzelak pod tym samym tytułem. Podczas zajęć dzieci uczyły się dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych, a także współpracy.

        • Edukacja przyrodnicza z okularami VR

          W dniu 07.06.2023r. w klasie Ia na zajęciach z edukacji przyrodniczej pt. ,,Deszczowy las", ,,Las- Brazylia, Tanzania, Tajlandia" zostały wykorzystane okulary VR pozyskane przez szkołę z Projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą różnorodności flory i fauny leśnej na różnych kontynentach. Poznali sposoby ochrony środowiska przyrodniczego w lasach na innych kontynentach. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zafascynowani wiadomościami zdobytymi dzięki nowej technologii.

        • „Radość z pomagania 2023”

          W dniu 31.05.2023 r. delegacja wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu pod opieką p. Grażyny Padyasek i p. Aleksandry Oleszkiewicz wzięła udział w imprezie plenerowej ,,Radość z pomagania 2023’’,która odbyła się w parku przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach, zabawach oraz konkurencjach sportowych. Główną atrakcją spotkania było wesołe miasteczko, czyli zjeżdżalnie i trampoliny. Czas umilał przygotowany grill, słodki poczęstunek oraz lody. Grażyna Padyasek

        • Pocztówkowy zawrót głowy

          W obecnym roku szkolnym klasa 2 a wraz ze swoim wychowawcą bierze aktywny udział w akcji –„Pocztówkowy zawrót głowy”. Co to jest i jak działa? Wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta i ciekawa. Szkoły z całej Polski, chętne do współpracy, przesyłają do siebie wzajemnie pocztówki z widokami i miejscami charakterystycznymi dla danej miejscowości. Dzieci poznają geografię Polski, interesują się turystyką i podróżami, uczą się, jak wysyłać i adresować kartkę. Dzięki temu mogą zapoznać się z innymi regionami Polski, umieszczając taką pocztówkę we właściwym miejscu na mapie. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt, została zastąpiona przez SMS-y i e-maile. Dlatego tym bardziej dzieci chętnie zaangażowały się w tę akcję. Zgodnie z założeniem projektowym, na początku wysyłaliśmy pocztówki prezentujące najciekawsze miejsca w gminie Zwierzyniec. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać- dotarły do nas pozdrowienia od koleżanek i kolegów z całej Polski. Kolejny etap do realizacji to kartki świąteczne ( Boże Narodzenie, Wielkanoc). Uczniowie samodzielnie wykonywali kartki świąteczne i zapisywali na nich życzenia. Adresowanie, naklejanie znaczków i wrzucanie listów do skrzynki sprawiło dzieciom ogromną radość.

        • Poruszające Bajki o Emocjach

          29 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty o emocjach, zorganizowane w ramach programu ,, Poruszające Bajki o Emocjach". Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwierzyńcu. Dzieci z zerówek i klas pierwszych z zainteresowaniem słuchały bajek i aktywnie uczestniczyły. Poprzez ciekawą fabułę i własną improwizację uczyły się rozpoznawać, nazywać i pokazywać emocje oraz rozwijać własne umiejętności budowania relacji społecznych. Podczas zajęć wykorzystywane były instrumenty intuicyjne: bębny, kalimby, gongi, które wspierają proces autoekspresji dzieci, a także dają poczucie sprawstwa. Dziękujemy trenerkom z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki za wartościowe i ciekawe spotkanie.

        • Wyróznienie

          Nowa galeria Wyróznienie została dodana do albumu fotograficznego

          Uczennice klasy 8c Blanka Rodzeń oraz Dominika Koczułap zakwalifikowały się do II etapu jubileuszowej X edycji Akcji Edukacyjnej „CZTERY MINUTY = ŻYCIE” organizowanej przez Stowarzyszenia „Nasze Orlęta” i Zespoł Szkół Ogólnokształcących nr 4im. Orląt Lwowskich w Lublinie. 26 maja po sprawdzianie teoretycznym oraz ćwiczeniach praktycznych z pierwszej pomocy otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

        • Wycieczka do ZOO

          Klasy Ia i Ib w dniu 17.05.2023r. były na wycieczce w zamojskim ZOO. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. Garnitury zwierząt- ,,Co zwierz na grzbiecie nosi". Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Poznawaliśmy zwierzęta mieszkające w ZOO, które pochodzą z różnych kontynentów. Dzieci rozszerzyły swoją wiedzę o zwierzętach egzotycznych. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni.

        • Wirtualna strzelnica

          W poniedziałek 22 maja klas VI a odwiedziła wirtualną strzelnicę w Technikum im. Jana Zamojskiego w Zwierzyńcu. Wszyscy uczniowie, po dokładnym zapoznaniu z wyposażeniem strzelnicy i szczegółowym instruktażu, mieli możliwość wykonania strzelania treningowego przy użyciu zarówno broni krótkiej Glock 19, jak i karabinku HK 416. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za możliwość wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich, a Panu Marcinowi Sztejmerowi za fachowe przeszkolenie i cenne rady.

        • Konstytucja 3-go maja - sprawozdznie

          Zdjęcia ze szkolnej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja wykonywała aparatem cyfrowym otrzymanym przez szkołę z programu Laboratoria Przyszłości uczennica kl. VIb Wiktoria Pieczykolan Zdjęcia te posłużyły uczniom klas VIII i VI do wykonania prezentacji, która miała być sprawozdaniem z w.w uroczystości. Jedną z ciekawszych prac jest prezentacja wykonana przez Zuzannę Szkalrz.

          Iwona Gałecka

        • Konkurs matematyczny - smaczna nagroda

          Dnia 21 kwietnia w naszej szkole, został przeprowadzony konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych. Po zaciętej i wyrównanej walce, zwycięzcami zostali uczniowie z klasy Vb. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było wyjście całą klasą na pizzę do wybranej restauracji. Oto jak uczniowie pałaszowali zwycięstwo. Wszyscy jednogłośnie uznali, że warto się uczyć i brać udział w konkursach. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.

        • W krainie mszarów i szuwarów

          08.05.2023 r. uczniowie klasy Vb wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego przy RPN w Zwierzyńcu w ramach V edycji pakietu działań edukacyjnych pt. "W krainie mszarów i szuwarów" realizowanego w ramach 5-letniego projektu: "Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego". W muzeum, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i bardzo uważnie obejrzeli film o mszarach i szuwarach. Po filmie, każda z grup odpowiadała na pytania, przygotowane przez panią przewodnik. Następnie udaliśmy się na spacer nad stawy Echo, gdzie czekał dalszy ciąg konkurencji. Zadanie wymagało od uczniów zgrania się i wspólnego dogadania, gdyż wygrywała drużyna, która przeniosła jak najwięcej wody. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe, które przekazała pani przewodnik.