• Pieszy rajd po okolicy Zwierzyńca

     Chłopcy z klasy 6 b uczestniczyli w pieszym radzie po okolicy Zwierzyńca. Wycieczka  została zorganizowana przez nauczycieli wych-fiz. Marcina Sirko i Krystynę Kowalczuk.      Trasa rajdu biegła: Wieża Widokowa przy ujęciu wody, Tartaczna Góra,  Rudka,  Zalew Rudka,  Zwierzyńczyk, Stawy Echo,  Pomnik Leśników,  Piaseczna Góra,   Szkoła - Stadion . W trakcie marszu chłopcy posługiwali się aparatem z projektu fotograficznym zakupiony w ramach projektu #Laboratoria przyszłości. Uczniowie pod opieką nauczycieli fotografowali ciekawe miejsca, widoki,  wspólne zabawy,  śmieszne sytuacje a na koniec pieczenie kiełbasek. Rajd zakończył się wspólnym posiłkiem przy ognisku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Następnie uczniowie wykonali prezentację wykorzystując zdjęcia przez siebie zrobione.

    • ProLog - zajęcia z robotyki

     W środę 4 stycznia odbyły się kolejne zajęcia  z robotyki w ramach projektu „ProLog” . Uczniowie wykorzystując klocki Lego SPIKE buduowali  modele tancerza, a następnie go zaprogramowali.

     Nad pracą uczniów czuwają nauczycile: informatyki - Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek, matematyki - Pan Mirosław Dziwota oraz przyrody - Pani Joanna Ruda.

      

    • Konkurs bożonarodzeniowy z języka angielskiego dla klas trzecich

     19 i 20 grudnia uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego wykonywali plakat bożonarodzeniowy. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (w zdecydowanej większości szóstki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i w każdej klasie wybrano najciekawszą pracę zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym, przyznano również wyróżnienia. Autorzy docenionych prac otrzymali upominki rzeczowe i większość ich plakatów została wyeksponowana na tablicy przy wejściu do naszej szkoły.

    • Karuzela

     Na przełomie listopada i grudnia  chętni uczniowie klasy 8a pracowali nad kolejnym projektem - Karuzelą. 22 grudnia, kiedy model został ukończony przyszedł czas na testowanie i próby układania własnych programów sterujących modelem. Karuzela jest jednym z modeli zestawu fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    • „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

     W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego   pracowali z lekturą  „Hobbit, czyli tam i z powrotem” . Do opracowania lektury wykorzystali pomoce z projektu Laboratoria Przyszłości.  Przygotowali prace dotyczące podróży bohaterów i plemion Śródziemia.  Następnie sfotografowali je,  posługując się aparatem zakupionym w ramach projektu, wykonali prezentację, uzupełniając ją o sprawozdania z wyprawy.

     Cykl lekcji zakończyły zajęcia, z wykorzystaniem okularów VR. Uczniowie przenieśli się w niezwykłe  miejsca, które miały zainspirować ich do stworzenia opowiadania twórczego  na podstawie lektury.

    • Kartki z życzeniami w języku niemieckim

     W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas V-VIII przygotowali kartki z życzeniami w języku niemieckim. Celem tego zadania było kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne, pogłębianie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności artystycznych uczniów. Wszystkie kartki były ciekawe i starannie wykonane. Prace uczniów zostały ocenione, a dwie najciekawsze zostały nagrodzone upominkami w postaci ozdób świątecznych wydrukowanych w drukarce 3D. Było to możliwe dzięki realizacji przez szkołę projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Ozdoby choinkowe otrzymały uczennice kl. VIII A – Hanna Urban oraz Lena Rudy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i interesujące prace.

    • Rozstrzygnięcie konkursu chemicznego ”Chemiczna ozdoba choinkowa”

     W listopadzie zorganizowano w naszej szkole konkurs plastyczny z chemii „Chemiczna ozdoba choinkowa”. Konkurs dedykowany był uczniom klas 7 - 8. Polegał na stworzeniu przestrzennej chemicznej ozdoby choinkowej, zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie.

     Celem konkursu było:

     - zainteresowanie uczniów przedmiotem chemii

     - zbudowanie pozytywnej relacji i nastawienia do przedmiotu

     - integracja młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa.

     Zwycięzcami konkursu zostali:

     - Oliwia Skowrońska kl. 8a – I miejsce

     - Zuzanna Cios kl. 8a - II miejsce

     - Hanna Urban kl. 8a – III miejsce

     Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

     Dominika Koczułap kl. 8c

     Hanna Świerczyńska kl. 8b

     Karolina Skóra kl. 8c

     Adam Minkiewicz kl. 7a

     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

     Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni oceną celującą z przedmiotu oraz pozytywną uwagą. Osoby wyróżnione otrzymają także nagrody rzeczowe.

     Prace uczniów były pomysłowe, zgodne z regulaminem i poprawne pod względem chemicznym. Przedstawiały min. cząsteczki różnych związków chemicznych, atomy pierwiastków z uwzględnieniem powłok elektronowych i elektronów na nich rozmieszczonych. Pojawił się również łańcuch przedstawiający 60 pierwiastków chemicznych – mała tablica Mendelejewa.

     Dorota Grodowicz

    • Warsztataty przyrodnicze zorganizowane przez OEM RPN

     Uczniowie klas I a w dniu 13.12.2022r. uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez OEM RPN, które przygotowała i poprowadziła p. Aneta Dybowska. W pierwszej części poznaliśmy nazwy gatunkowe i wygląd ptaków zimujących w Polsce. Zwiedzaliśmy wystawę ,,W krainie jodły, buka i tarpana". W drugiej części praktycznej, wszystkie dzieci wykonywały kulę  do dokarmiania ptaków. Dzieci łączyły tłuszcz z różnymi nasionami zbóż, orzechów i owoców. Wytwory własnej pracy wszyscy zabrali do domu. Wzbogaceni w wiedzę przyrodniczą i praktyczne działania, zadowoleni wróciliśmy do szkoły. 

    • Europejski Tydzień Kodowania

     Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu została laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”! W nagrodę otrzymamy pakiety 10 gier CodyRoby

     CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i piątym miejscem na podium.

     Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

    • II Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa dla klas II pod hasłem „Gry i zabawy sposobem na nudę”.

     9 grudnia 2022 r. odbyła się II Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa dla klas II pod hasłem „Gry i zabawy sposobem na nudę”.

     Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Grażynę Kawkę.

     Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację.

     Na uczniów czekało 16 zabaw ruchowych, układanie puzzli oraz sprawdzian z wiedzy o sporcie( dopasowanie zawodnika do dyscypliny sportowej).

     W tym roku również wychowawcy mieli zadanie do wykonania – kalambury sportowe.

     Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy.

     Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez panią dyrektor pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono puchary i słodycze.

     Organizatorem imprezy była p. Edyta Kot, której pomagała w przeprowadzeniu imprezy p. Małgorzata Chmiel oraz uczennice klasy VIII b – Pola Wszoła, Kasia Kowal, Hania Świerczyńska, Amelka Sirko i Gabrysia Nowak.

    • Mikołajkowy Kiermasz Ciast

     W dniu 6-7 grudnia 2022r. odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Kiermasz Ciast – charytatywna impreza, której celem jest zebranie funduszy na stypendia dla uczniów z naszej szkoły, we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemii Biłgorajskiej.

     Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki. Wszystkie słodkie wypieki zostały poporcjowane oraz ustawione w holu szkoły oraz w świetlicy. Od godz. 9 rano rozpoczęła się sprzedaż. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie odwiedzali słodkie stoiska.

     W drugim dniu kiermaszu wolontariusze oraz  uczniowie stypendyści wraz                    z opiekunami udali się ze słodkimi wypiekami do Urzedu Miejskiego w Zwierzyńcu. Zabawa i humory w tych dniach były doskonałe, a sprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało się uzbierać kwotę 2600,00 zł, która zostanie przekazana na stypendia dla uczniów SP w Zwierzyńcu.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować kiermasz oraz tym, którzy zakupili słodkosci dostarczone przez Cukiernię Marcyś.

                                                                                                                      Opiekun SKW

     Grażyna Padyasek