• Zwierzęta Afryki

     W listopadzie w kl. 2b odbyła się powtórzeniowa lekcja otwarta na temat zwierząt Arktyki. Została poprowadzona w oparciu o sprzęt Laboratoriów Przyszłości. Wykorzystano między innymi przestrzenną figurkę foki-wydrukowaną na drukarce 3d, okulary VR oraz klocki magnetyczne. Wszystkie pomoce uatrakcyjniły lekcję, zachęciły uczniów do większej aktywności i pozwoliły w łatwiejszy sposób utrwalić poznane wiadomości.

    • Nasze zwierzęta – drukowanie 3D

     W tym tygodniu, w klasie 2a i 2b, w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości odbyły się lekcje języka angielskiego z wykorzystaniem drukarki 3D. Uczniowie w związku z lekcją wprowadzającą do rozdziału o zwierzętach mieli możliwość obserwować proces drukowania postaci psa, jak i zobaczyć wydrukowane już inne figurki. Dzieci były bardzo zaciekawione i podekscytowane możliwością obserwacji procesu drukowania 3D, co przełożyło się na zadawanie dodatkowych pytań. Lekcje te z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

    • Grupy przedszkolaków 0a i 0b odwiedziły "Zajazd leśny" w Zwierzyńcu.

     Realizując działania dotyczące preorientacji zawodowej na etapie edukacji przedszkolnej, grupy przedszkolaków 0a i 0b odwiedziły "Zajazd leśny" w Zwierzyńcu. Pani Aleksandra Obszyńska, mama Dorotki opowiedziała dzieciom o prowadzeniu hotelu czyli swoich codziennych obowiązkach i przyjemnościach jakimi są np., poznawanie ciekawych i miłych ludzi. Dzieci z uwagą oglądały hotelowe pomieszczenia, ich przeznaczenie i wystrój. Odbył się również konkurs na najlepiej zaścielone 🛌 🛏️🛌 Przedszkolaki podzielone na grupy sprawdziły się w tej umiejętności doskonale. Nie było wygranych ani przegranych, wszyscy pięknie poradzili sobie z zadaniem👍👍👍 Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem🍪🍬🍩🍬🍪 i przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy mamie Dorotki 😊😚❤

    • Zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego

     W listopadzie rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne z programowalnymi klockami Lego Spike. Na pierwszych zajęciach uczniowie klasy Vb zbudowali „ciekawe urządzenie”, wykorzystujące duży silnik do przenoszenia ramienia z jednej strony na drugą. Co to jest i jak można go używać? -  na te pytania uczniowie sami musieli podać odpowiedź.

    • Bieg sztaferowy dla Niepodległej

     W piątek 10.11.2023r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w biegu sztaferowym dla Niepodległej , którego organizatorem było Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Wszyscy uczestnicy uczcili 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie reprezentacja naszej szkoły otrzymała dyplom oraz flagę, a każdy z uczestników pamiątkowy medal.

    • Obchody Święta Niepodległości

     „Jeszcze jeden listopad do okna zapukał żółtych liści szelestem…" Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu czynnie włączyła się w obchody Święta Niepodległości. 105. rocznicę tego najważniejszego dla Polaków święta rozpoczęliśmy 10 listopada. Uczniowie z klas starszych zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pokazujący drogę Polaków do niepodległości. Upamiętnili w ten sposób wydarzenia oraz bohaterów tamtych dni. Następnie dzieci z klas 0-3 zaśpiewały „11 piosenek patriotycznych na 11 listopada”. Ten wyjątkowy koncert pozwolił przypomnieć pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach historycznych. Tradycja wspólnego śpiewania buduje więzi i jest doskonałą lekcją historii dla najmłodszych. W sobotę 11 listopada członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” zatańczyli poloneza, rozpoczynając tym samym główne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście . Część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów z naszej szkoły została zaprezentowana społeczności Zwierzyńca w kościele parafialnym przed Mszą Św., w której uczestniczyła delegacja uczniów i nauczycieli na czele z pocztem sztandarowym. Warto pamiętać, o pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego, tradycji i historii, dbać, by dzieci i młodzież uświadamiały sobie wagę wolności.

    • Dzień Języków Obcych

     W środę 08.11 odbyło się podsumowanie działań związanych z obchodami Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Wszystkie klasy miały możliwość obejrzenia plakatów opisujących kraje europejskie i wyboru tego, który im się najbardziej podobał. Klasy, które zdobyły najwięcej głosów zostały nagrodzone słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców. Plakaty to jednak tylko część zabawy. Uczniowie przygotowywali narodowe potrawy, uczyli się piosenek, oglądali bajki. Nawet rodzice zaangażowali się do działań! W piątek 27 października jedna z mam uczniów klasy 3b przygotowała dla dzieci niespodziankę - danie pochodzące z Austrii - knedle z makiem Germknödel. Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie i mamy nadzieję na powtórkę za rok.

    • Spotkanie uczniów klas I - III z Policją

     W dniu 27 października 2023 r., w ramach szeroko pojętej profilaktyki, odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z Policją: asp. szt. Robertem Okoniem i mł. asp. Pawłem Siębidą - z Posterunku w Zwierzyńcu. Celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Poruszyli temat agresji, przemocy, a także cyberprzemocy. Dzieci aktywnie uczestniczyły, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły odpowiedzieć.

    • Zajęcia w pracowni OZE

     W październiku nową pracownię OZE odwiedzali uczniowie naszej szkoły. Młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących odnawialnych źródeł energii. Uczniowie korzystali z różnych pomocy dydaktycznych, które otrzymaliśmy w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zajęcia odbywały się na lekcjach fizyki, chemii oraz zajęciach dodatkowych, rozwijających zainteresowania. Uczniowie klas 7a i 7b budowali wiatraki i pojazdy napędzane energią słoneczną. Wykonywali także doświadczenia: „ Powódź w szklance”, „Napędzane światłem”, „Balon pod presją”, „ Woda w polimerach”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Młodzież z dużym zapałem i ciekawością przeprowadzała wszystkie doświadczenia i w związku z tym udało im się osiągnąć zamierzone cele.

    • Wycieczka do Izby Leśnej we Floriance

     Uczniowie klasy 3a w dniu 24 października udali się do Izby Leśnej we Floriance. Mogli tam zobaczyć jak wyglądało wnętrze domu- dawnej leśniczówki z 1938 roku. Z zainteresowaniem podziwiali wyposażenie pomieszczeń takich jak: kancelaria, kuchnia, sypialnia, sień. Natomiast sprzęty służące do uprawy, zbierania, przetwarzania i przechowywania zboża zobaczyli w stodole przykrytej strzechą. W kolejnym budynku oglądali obrazy namalowane przez Aleksandrę Wachniewską- wybitną malarkę roztoczańskiej przyrody.

    • Poznaj Polskę

     24 i 25 października w ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Bochni i Wadowic. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń oraz była interesującą lekcją historii i przyrody.