• Wycieczka wyjazdowa

     14 czerwca przedszkolaki z grupy 0a i 0b były na wycieczce wyjazdowej 🚎. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Hodowli alpak 🦙🦙🦙 w Zaburzu. Dużo radości i zachwytu przyniosło dzieciom głaskanie i karmienie zwierząt. Poznały ciekawostki o hodowli alpak, oglądały w jaki sposób powstaje wełna - od strzyżenia do przędzenia runa na kołowrotku. Następna atrakcja wycieczki to Gospodarstwo Pasieczne Ulik w Mokrymlipiu. W zagrodzie edukacyjnej przedszkolaki z wielką uważnością i zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu pszczół 🐝🐝🐝i pracy pszczelarza. Zwiedziły skansen pszczelarski gdzie zobaczyły zabytkowe ule położone w przepięknym otoczeniu przyrody a szczególnie roślin miododajnych🌺🪻🌼. Ciekawym miejscem, w którym dzieci mogły chwilę odpocząć i zrelaksować się był domek do apiterapii 🍯 oraz obserwacja pszczół 🐝🐝🐝 w oszklonym ulu. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła niepowtarzalnych wrażeń.

    • Dni otwarte Nadleśnictwa Zwierzyniec

     W dniu 15.06.2023r. uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w Dniu otwartym Nadleśnictwa Zwierzyniec. Dzieci realizowały zadania dotyczące roślin i zwierząt leśnych przez sześć różnych stanowisk i zbierali pieczątki za poprawne wykonanie zadania. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał ciekawe upominki. Na zakończenie wszyscy udali się na pyszny poczęstunek. Z nową wiedzą i zadowoleniem wróciliśmy do szkoły. Zajęcia były bardzo interesujące.

    • Las nocą

     W dniu 15 czerwca 2023r. nagodzeni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Las nocą”. Konkurs organizowany był przez Nadleśnictwo Zwierzyniec. Wzięło w nim udział 14 placówek oświatowych. Komisja, uznając wysoki poziom prac plastycznych, zdecydowała, że należy przyznać również wyróżnienia. W kategorii wiekowej 6-8 lat: I miejsce -Szymon Olejko z klasy IIb II miejsce –Hanna Ciupik z klasy II b, Wyróżnienie: Oliwier Olejko z klasy IIb, W kategorii wiekowej 9-12 lat: I miejsce -Tobiasz Madej z klasy Vb II miejsce- Oliwier Wacławski z klasy Va, Wyróżnienia: Kuba Ożga z klasy Vb, Oliwia Łoś z klasy IVb, W kategorii wiekowej 13-14 lat, I miejsce- Marta Paszko z klasy VIa, II miejsce- Damian Kochmański z klasy VIb, III miejsce -Lena Czeryna z klasy VIb, Wyróżnienia: Anita Sykała z klasy VIb, Wojciech Góra z klasy VIb, Po rozdaniu nagród i poczęstunku uczniowie uczestniczyli w Dniu Otwartym Nadleśnictwa. Brali udział w różnych konkurencjach, oglądali wystawy przyrodnicze, sprzęt strażacki. Na koniec były kiełbaski, wata cukrowa, popcorn oraz przeróżne słodkości. Zwycięzcom serdeczne gratulujemy.

    • Ślady Powstania Styczniowego – Historia i Pamięć

     Uczniowie klasy 7a wzięli udział w konkursie literacko- plastycznym „Ślady Powstania Styczniowego – Historia i Pamięć”. Cezary Dębski i Adam Minkiewicz napisali wiersze poświęconym postaciom związanym z powstaniem styczniowym w naszej okolicy. Martyna Antosz wykonała pracę w technice rysunkowej poświęconej bitwie pod Panasówką oraz jej dowódcy Marcinowi Borelowskiemu.Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięło w nim udział 537.Dziękujemy uczniom za udział w tym konkursie. Prace Czarka, Adama i Martyny uczciły pamięć Bohaterów powstania styczniowego, przypominając o ich poświęceniu. Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka historii- Ewa Grudewicz.

    • Nowa pracownia OZE

     Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie na wyposażenie pracowni OZE. Wzięliśmy udział w Konkursie "Ekopracownia - zielone serce szkoły" ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

     Gratulujemy i cieszymy się. Do zobaczenia w nowej pracowni OZE.

    • Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Lubelskie. Smakuj życie!”

     Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza serdecznie do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący region lubelski. 

     W konkursie mogą wziąć udział: amatorzy, profesjonaliści i miłośnicy filmu, bez ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców/opiekunów).

     Nagrodzone Filmy wykorzystane zostaną do promocji Regionu Lubelskiego w Polsce jak i za granicą.

      

     Kategorie konkursowe:

     • film trwający do 15 sekund oraz
     • film trwający od 15 sekund do 3 minut.

      

     Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody:

     I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł

     II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł

     III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł

     - oraz trzy wyróżnienia, które zostaną nagrodzone kartą zakupową o wartości 500 zł.

      

     Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione osoby otrzymają również zestaw promocyjny „Lubelskie. Smakuj życie!”.

     Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2023 r.

      

     Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://promocja.lubelskie.pl/turystyka/iii-ogolnopolski-konkurs-filmowy/

    • Ib - zajęcia z edukacji przyrodniczej z oklularami VR

     W dniu 06.06.2023r. uczniowie klasy Ib na zajęciach z edukacji przyrodniczej wykorzystywali okulary VR pozyskane przez szkołę w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć dzieci poznawały zwierzęta egzotyczne z różnych kontynentów i środowisko ich życia oglądając filmy ,,Las w Tajlandii", ,,Nurkowanie z rekinami", ,,Słonie kąpiące się w rzece", ,,Spacer z lwami". Obejrzały również zbiory zdjęć przedstawiające ,,Wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni zdobywaniem wiedzy dzięki nowoczesnej technologii.

     Wanda Hasiec

    • Udana kwesta na rzecz  hospicjum - Pola Nadziei

     7 maja 2023r odbyła się kwesta na rzecz  Hospicjum Santa Galla koło Zamościa. Kwesta prowadzona buła przez wolontariuszy/uczniów pod opieką pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz i Grażyny Padyasek. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach

      w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach.

     Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.

     Miło nam poinformować, że udało się uzbierać 3295,68  złotych.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wsparcie finansowe i serca zawsze otwarte na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

     Opiekun SKW Grażyna Padyasek

    • LOTERIA FANTOWA „Kilometry Dobra”

     1 czerwca Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował i przeprowadził loterię fantową na potrzeby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

     Na potrzeby loterii zgromadzono 96 fantów. To wynik zaangażowania się całej szkolnej społeczności: dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i ich rodziców.

     Tradycyjnie „każdy los wygrywał”.Można było wylosować: słowniki, książki, gry planszowe, malowanki, zeszyty, długopisy, notesiki. Były także: puzzle, zabawki, kubki, biżuteria, koce a nawet duże czekoladki. Najwięcej było pluszaków.To one kusiły najbardziej swym wyglądem. Były powodem westchnień nie tylko przedszkolaków.

     Miło nam poinformować, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, wzbogaciliśmy konto fundacji o 750,37zł.

     Szczególne podziękowania składamy osobom, które wsparły naszą akcję fantami - bez Was ta akcja byłaby niemożliwa!

     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powodzenie loterii, która była dowodem naszej wrażliwości społecznej.

     Dziękujemy!

     Opiekun SKW Grażyna Padyasek

    • Czwartki LA

     06.06.2023. W S.P. nr4 w Zamościu odbyły się zawody sportowe z cyklu: Czwartki LA. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 16 medali w tym 7 złotych. Gratulacje

    • Pieszy rajd do Górecka Kościelnego

     W dniach 29-30.05.2023 r. klasa IV a uczestniczyła w rajdzie pieszym do Górecka Kościelnego w ramach obozu zaplanowanego dla klasy sportowej. Pierwszy dzień zapowiadał się bardzo intensywnie. Mieliśmy bowiem do pokonania, pieszo, trasę około 20 km. Jednym z etapów naszego marszu była Florianka. Po drodze do niej podziwialiśmy m.in. Czarny Staw i hodowlę konika polskiego. Po odpoczynku czekał nas kolejny etap do Górecka Starego, a następnie do Górecka Kościelnego, gdzie po drodze wstąpiliśmy na tamę na rzece Szum. Zmęczeni ale w dobrych humorach dotarliśmy do celu, czyli do Karczmy nad Szumem, gdzie po zakwaterowaniu w domkach i krótkiej regeneracji zjedliśmy obiadokolację. Wieczorem tradycyjnie paliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Nie obyło się bez gry w piłkę i ringo. Drugi dzień już nie był taki wyczerpujący. Po śniadaniu poszliśmy zwiedzać Górecko Kościelne. Na początku wstąpiliśmy do Kościoła wykonanego z drewna modrzewiowego, potem aleją dębową przeszliśmy do kapliczki na wodzie. Następnym punktem był przejazd autokarem do Józefowa. Tam zwiedzaliśmy Kamieniołom Babia Dolina, który podziwialiśmy z okazałej baszty. Po krótkim pobycie w Józefowie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami wycieczki byli: Edyta Kot, Dorota Gałka, Adam Bartnik.

    • Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc

     Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym "Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc", który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu w ramach kampanii profilaktycznej. Karolina Gałecka z klasy V b zajęła III miejsce, a Wojciech Góra z klasy VIb otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Małgorzata Czochra -Welsyng -nauczyciel i Renata Godzisz -pedagog

    • Warsztaty profilaktyczne

     30 maja i 6 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne "Cukierki", w których brały udział klasy II i III. Prowadzone były przez edukatora z CDP Wieliczka. Był to program wczesnej profilaktyki oparty na bajce Agnieszki Grzelak pod tym samym tytułem. Podczas zajęć dzieci uczyły się dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych, a także współpracy.

    • Edukacja przyrodnicza z okularami VR

     W dniu 07.06.2023r. w klasie Ia na zajęciach z edukacji przyrodniczej pt. ,,Deszczowy las", ,,Las- Brazylia, Tanzania, Tajlandia" zostały wykorzystane okulary VR pozyskane przez szkołę z Projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą różnorodności flory i fauny leśnej na różnych kontynentach. Poznali sposoby ochrony środowiska przyrodniczego w lasach na innych kontynentach. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zafascynowani wiadomościami zdobytymi dzięki nowej technologii.

    • „Radość z pomagania 2023”

     W dniu 31.05.2023 r. delegacja wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu pod opieką p. Grażyny Padyasek i p. Aleksandry Oleszkiewicz wzięła udział w imprezie plenerowej ,,Radość z pomagania 2023’’,która odbyła się w parku przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach, zabawach oraz konkurencjach sportowych. Główną atrakcją spotkania było wesołe miasteczko, czyli zjeżdżalnie i trampoliny. Czas umilał przygotowany grill, słodki poczęstunek oraz lody. Grażyna Padyasek

    • Pocztówkowy zawrót głowy

     W obecnym roku szkolnym klasa 2 a wraz ze swoim wychowawcą bierze aktywny udział w akcji –„Pocztówkowy zawrót głowy”. Co to jest i jak działa? Wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta i ciekawa. Szkoły z całej Polski, chętne do współpracy, przesyłają do siebie wzajemnie pocztówki z widokami i miejscami charakterystycznymi dla danej miejscowości. Dzieci poznają geografię Polski, interesują się turystyką i podróżami, uczą się, jak wysyłać i adresować kartkę. Dzięki temu mogą zapoznać się z innymi regionami Polski, umieszczając taką pocztówkę we właściwym miejscu na mapie. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt, została zastąpiona przez SMS-y i e-maile. Dlatego tym bardziej dzieci chętnie zaangażowały się w tę akcję. Zgodnie z założeniem projektowym, na początku wysyłaliśmy pocztówki prezentujące najciekawsze miejsca w gminie Zwierzyniec. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać- dotarły do nas pozdrowienia od koleżanek i kolegów z całej Polski. Kolejny etap do realizacji to kartki świąteczne ( Boże Narodzenie, Wielkanoc). Uczniowie samodzielnie wykonywali kartki świąteczne i zapisywali na nich życzenia. Adresowanie, naklejanie znaczków i wrzucanie listów do skrzynki sprawiło dzieciom ogromną radość.

    • Poruszające Bajki o Emocjach

     29 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty o emocjach, zorganizowane w ramach programu ,, Poruszające Bajki o Emocjach". Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwierzyńcu. Dzieci z zerówek i klas pierwszych z zainteresowaniem słuchały bajek i aktywnie uczestniczyły. Poprzez ciekawą fabułę i własną improwizację uczyły się rozpoznawać, nazywać i pokazywać emocje oraz rozwijać własne umiejętności budowania relacji społecznych. Podczas zajęć wykorzystywane były instrumenty intuicyjne: bębny, kalimby, gongi, które wspierają proces autoekspresji dzieci, a także dają poczucie sprawstwa. Dziękujemy trenerkom z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki za wartościowe i ciekawe spotkanie.