• Konkurs wielkanocny z języka angielskiego dla klas drugich

     4 i 5 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas drugich na lekcjach języka angielskiego wykonywali plakat wielkanocny. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (w zdecydowanej większości szóstki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i w każdej klasie wybrano najciekawsze prace zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym, przyznano również wyróżnienia. Autorzy docenionych prac otrzymali upominki rzeczowe i część plakatów została wyeksponowana na tablicy na pierwszym piętrze szkoły pomiędzy salami w których uczą się na co dzień.

    • Dzień Świadomości Autyzmu

     2 kwietnia to był Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej.

     Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pozwalają na poznanie, a jednocześnie uwrażliwienie na problemy oraz potrzeby osób ze spektrum autyzmu. Jest to doskonała okazja dla nas wszystkich, by kształtować w sobie postawy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby. A problemy osób wynikają często z barier, które niepotrzebnie sami tworzymy obawiając się inności. Umiejętność otwierania się na to, co inne, zainteresowanie drugim człowiekiem i wsparcie sprawiają, że osobom ze spektrum autyzmu łatwiej funkcjonować w społeczeństwie. Autyzmu się nie wyleczy, ale można go zaakceptować i wspierać takie osoby. Aby to zrobić należy pogłębiać wiedzę na ten temat.

     Oto kilka rad jak możesz pomóc osobom ze spektrum:

     Nie oceniaj.

     Nie ignoruj.

     Przepuść nas w kolejce, nie rozumiemy czekania.

     Nie śmiej się z nas.

     Nie komentuj naszego zachowania stojąc tuż obok, to jest przykre dla nas i dla naszych rodziców.

     Znane osoby ze spektrum autyzmu: Wolfgang Amadeusz Mozart, Albert Einstein, Alfred Hitchcock, Isaac Newton, Lionel Messi i inni.

     Małgorzata Czochra -Welsyng - nauczyciel plastyki i Renata Godzisz - pedagog specjalny

      

    • Konkurs w świetlicy - "Radosne Święta Wielkanocne"

     W dniu 5 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs dla klas I-III "Radosne Święta Wielkanocne". Przedmiotem konkursu była tematyka związana z Wielkanocą. Trzyosobowe drużyny z każdej klasy rywalizowały między sobą rozwiązując krzyżówkę, odgadując zagadki, tłumacząc znaczenie symboli i obrzędów wielkanocnych. Dzieci rozwiązywały zadanie matematyczne, a także konkurowały ze sobą w wyścigu na czas z pisanką. Podsumowującym zadaniem było wykonanie kartki świątecznej. Wszystkie klasy wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat Wielkanocy, a wyniki końcowe nieznacznie się różniły. I miejsce zajęła klasa III b zdobywając 34 pkt. II miejsce zajęła klasa I a zdobywając 32 pkt. III miejsce zajęła klasa II b zdobywając 31 pkt. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy, sprawności ruchowej i zdolności plastycznych. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Wychowawcy świetlicy

    • "Lewandowski-nieznany"

     Serdecznie zapraszamy uczniów klas sportowych na seans filmowy, który odbędzie się 05.04.2023r. w godzinach 12.30-14.30 w sali 32.Zostanie przedstawiona projekcja filmu pt. "Lewandowski-nieznany", której premiera miała miejsce 31.03.2023r.Dokument opowiada o karierze i drodze na piłkarski szczyt kapitana reprezentacji Polski i gwiazdy FC Barcelona.

    • Pomagamy

     Szkolny Klub Wolontariatu zwraca się z prośbą o zbiórkę nakrętek z butelek plastikowych.

     Zebrane naktętki pomogą sfinansować leczenie i rehabilitację chorej Marceliny na zespół Retta.

    • Event rowerowy dla uczniów

     30 marca w naszej szkole odbył się event rowerowy dla uczniów. Ustawione zostały dwa stanowiska z interaktywnymi trenażerami rowerowymi, które zostały połączone z aplikacją do treningów wirtualnych ZWIFT. Panowie Mirosław Dziwota i Robert Kasprzak rozmawiali z uczniami o tym, jak bezpiecznie jeździć rowerem, o technice jazdy oraz różnych typach rowerów i platformach wirtualnych na których trenują i ścigają się zawodowi kolarze. W dalszej części spotkania uczniowie mieli możliwość jazdy na rowerze szosowym lub gravelu. Niemal każdy chciał zobaczyć jak się „kręci” w wirtualnym świecie. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał pan Łukasz Wojnas. Główne hasło dnia to „Zamiast grać na komputerze, lepiej jeździć na rowerze”. Jako pierwsi pojawili się uczniowie klas I – III. Większość z nich z trudem dostawała do pedałów, ale z zaciętością pedałowała i próbowała swoich sił jadąc np. drogą po ścianie aktywnego wulkanu. Ze strony uczniów padały różne pytania, na które chętnie odpowiadaliśmy. W dalszej części przyszli uczniowie klas 4 – 8. Wśród tych właśnie uczniów przeprowadziliśmy małe wyzwanie, polegające na próbie wytrzymałościowej. Chętni uczniowie mieli przez 10s się rozpędzić, a potem przez 20 sekund utrzymać możliwie wysoką moc jazdy. Kilkoro ze śmiałków uzyskało naprawdę imponujące wyniki. Niektórzy podchodzili do wyzwania kilka razy chcąc poprawić swój rekord. W kategorii uczniów klas 4-6 najlepsze wyniki wśród chłopców uzyskali Kuczmowski Mateusz, Żuchowski Paweł i Oleszek Karol. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Kapuścińska Zofia, Bździuch Amelia i Wojnas Gabriela. W kategorii uczniów klas 7-8 najlepsze wyniki uzyskali kolejno Ostapiński Michał, Najda Przemysław i Mitaszewski Jakub. Dla wszystkich, którzy wzięli udział w wyzwaniu przewidziano mały upominek, a dla najlepszych puchary i koszulki. Koszulki oraz upominki ufundowała grupa ZTPL Cycling Club, za co serdecznie dziękujemy. Po prawie 2 godz. i 23 min. wspólnego kręcenia na dwóch rowerach, uczniowie pokonali łącznie dystans 93,6 km, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Brawa dla wszystkich uczestników.

     Film został nakręcony kamerą zakupioną w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

    • Ocal żabkę!

     31 marca uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wzięli udział w II edukacyjnej akcji pomocy płazom „Ocal żabkę”, którą zorganizował Roztoczański Park Narodowy. Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat potrzeby ochrony tej grupy zwierząt oraz podjęcie działań ratujących płazy przed wyginięciem. Nasi uczniowie wzięli to sobie do serca i aktywnie zabrali się do pracy. Niestrudzenie wypatrywali żabek, które często skrywały się pod plandeką zabezpieczającą, pod liśćmi oraz w dołkach, a następnie wkładali je do specjalnych wiaderek. Na koniec przenieśli wszystkie zebrane płazy na drugą stronę ulicy i wypuścili je w bezpieczne miejsce - ich naturalne środowisko. Akcja pogłębiła wiedzę dzieci na temat życia płazów, a także dostarczyła wszystkim mnóstwa radości. Nasi uczniowie byli dumni, że udało im się ocalić wiele zagrożonych gatunków płazów. Dzień zakończyła wizyta w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.

    • ProLog

     Na kolejnych zajęciach w ramach projektu ProLog uczniowie klasy 4b konstruowali własne modele robotów. Modele były imponujące, uczniowie dali popis kreatywności. Następnie modele zostały zaprogramowane.

     Opiekunami projektu są nauczyciele: Mirosław Dziwota, Joanna Ruda, Małgorzata Sankowska-Janeczek