• Udana kwesta na rzecz  hospicjum - Pola Nadziei

     7 maja 2023r odbyła się kwesta na rzecz  Hospicjum Santa Galla koło Zamościa. Kwesta prowadzona buła przez wolontariuszy/uczniów pod opieką pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz i Grażyny Padyasek. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach

      w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach.

     Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.

     Miło nam poinformować, że udało się uzbierać 3295,68  złotych.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wsparcie finansowe i serca zawsze otwarte na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

     Opiekun SKW Grażyna Padyasek

    • LOTERIA FANTOWA „Kilometry Dobra”

     1 czerwca Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował i przeprowadził loterię fantową na potrzeby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

     Na potrzeby loterii zgromadzono 96 fantów. To wynik zaangażowania się całej szkolnej społeczności: dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i ich rodziców.

     Tradycyjnie „każdy los wygrywał”.Można było wylosować: słowniki, książki, gry planszowe, malowanki, zeszyty, długopisy, notesiki. Były także: puzzle, zabawki, kubki, biżuteria, koce a nawet duże czekoladki. Najwięcej było pluszaków.To one kusiły najbardziej swym wyglądem. Były powodem westchnień nie tylko przedszkolaków.

     Miło nam poinformować, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, wzbogaciliśmy konto fundacji o 750,37zł.

     Szczególne podziękowania składamy osobom, które wsparły naszą akcję fantami - bez Was ta akcja byłaby niemożliwa!

     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powodzenie loterii, która była dowodem naszej wrażliwości społecznej.

     Dziękujemy!

     Opiekun SKW Grażyna Padyasek

    • Czwartki LA

     06.06.2023. W S.P. nr4 w Zamościu odbyły się zawody sportowe z cyklu: Czwartki LA. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 16 medali w tym 7 złotych. Gratulacje

    • Pieszy rajd do Górecka Kościelnego

     W dniach 29-30.05.2023 r. klasa IV a uczestniczyła w rajdzie pieszym do Górecka Kościelnego w ramach obozu zaplanowanego dla klasy sportowej. Pierwszy dzień zapowiadał się bardzo intensywnie. Mieliśmy bowiem do pokonania, pieszo, trasę około 20 km. Jednym z etapów naszego marszu była Florianka. Po drodze do niej podziwialiśmy m.in. Czarny Staw i hodowlę konika polskiego. Po odpoczynku czekał nas kolejny etap do Górecka Starego, a następnie do Górecka Kościelnego, gdzie po drodze wstąpiliśmy na tamę na rzece Szum. Zmęczeni ale w dobrych humorach dotarliśmy do celu, czyli do Karczmy nad Szumem, gdzie po zakwaterowaniu w domkach i krótkiej regeneracji zjedliśmy obiadokolację. Wieczorem tradycyjnie paliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Nie obyło się bez gry w piłkę i ringo. Drugi dzień już nie był taki wyczerpujący. Po śniadaniu poszliśmy zwiedzać Górecko Kościelne. Na początku wstąpiliśmy do Kościoła wykonanego z drewna modrzewiowego, potem aleją dębową przeszliśmy do kapliczki na wodzie. Następnym punktem był przejazd autokarem do Józefowa. Tam zwiedzaliśmy Kamieniołom Babia Dolina, który podziwialiśmy z okazałej baszty. Po krótkim pobycie w Józefowie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu. Opiekunami wycieczki byli: Edyta Kot, Dorota Gałka, Adam Bartnik.

    • Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc

     Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym "Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc", który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu w ramach kampanii profilaktycznej. Karolina Gałecka z klasy V b zajęła III miejsce, a Wojciech Góra z klasy VIb otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Małgorzata Czochra -Welsyng -nauczyciel i Renata Godzisz -pedagog

    • Warsztaty profilaktyczne

     30 maja i 6 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne "Cukierki", w których brały udział klasy II i III. Prowadzone były przez edukatora z CDP Wieliczka. Był to program wczesnej profilaktyki oparty na bajce Agnieszki Grzelak pod tym samym tytułem. Podczas zajęć dzieci uczyły się dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych, a także współpracy.

    • Edukacja przyrodnicza z okularami VR

     W dniu 07.06.2023r. w klasie Ia na zajęciach z edukacji przyrodniczej pt. ,,Deszczowy las", ,,Las- Brazylia, Tanzania, Tajlandia" zostały wykorzystane okulary VR pozyskane przez szkołę z Projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą różnorodności flory i fauny leśnej na różnych kontynentach. Poznali sposoby ochrony środowiska przyrodniczego w lasach na innych kontynentach. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i zafascynowani wiadomościami zdobytymi dzięki nowej technologii.

    • „Radość z pomagania 2023”

     W dniu 31.05.2023 r. delegacja wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu pod opieką p. Grażyny Padyasek i p. Aleksandry Oleszkiewicz wzięła udział w imprezie plenerowej ,,Radość z pomagania 2023’’,która odbyła się w parku przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach, zabawach oraz konkurencjach sportowych. Główną atrakcją spotkania było wesołe miasteczko, czyli zjeżdżalnie i trampoliny. Czas umilał przygotowany grill, słodki poczęstunek oraz lody. Grażyna Padyasek

    • Pocztówkowy zawrót głowy

     W obecnym roku szkolnym klasa 2 a wraz ze swoim wychowawcą bierze aktywny udział w akcji –„Pocztówkowy zawrót głowy”. Co to jest i jak działa? Wymiana pocztówkowa pomiędzy szkołami to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta i ciekawa. Szkoły z całej Polski, chętne do współpracy, przesyłają do siebie wzajemnie pocztówki z widokami i miejscami charakterystycznymi dla danej miejscowości. Dzieci poznają geografię Polski, interesują się turystyką i podróżami, uczą się, jak wysyłać i adresować kartkę. Dzięki temu mogą zapoznać się z innymi regionami Polski, umieszczając taką pocztówkę we właściwym miejscu na mapie. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt, została zastąpiona przez SMS-y i e-maile. Dlatego tym bardziej dzieci chętnie zaangażowały się w tę akcję. Zgodnie z założeniem projektowym, na początku wysyłaliśmy pocztówki prezentujące najciekawsze miejsca w gminie Zwierzyniec. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać- dotarły do nas pozdrowienia od koleżanek i kolegów z całej Polski. Kolejny etap do realizacji to kartki świąteczne ( Boże Narodzenie, Wielkanoc). Uczniowie samodzielnie wykonywali kartki świąteczne i zapisywali na nich życzenia. Adresowanie, naklejanie znaczków i wrzucanie listów do skrzynki sprawiło dzieciom ogromną radość.

    • Poruszające Bajki o Emocjach

     29 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty o emocjach, zorganizowane w ramach programu ,, Poruszające Bajki o Emocjach". Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwierzyńcu. Dzieci z zerówek i klas pierwszych z zainteresowaniem słuchały bajek i aktywnie uczestniczyły. Poprzez ciekawą fabułę i własną improwizację uczyły się rozpoznawać, nazywać i pokazywać emocje oraz rozwijać własne umiejętności budowania relacji społecznych. Podczas zajęć wykorzystywane były instrumenty intuicyjne: bębny, kalimby, gongi, które wspierają proces autoekspresji dzieci, a także dają poczucie sprawstwa. Dziękujemy trenerkom z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki za wartościowe i ciekawe spotkanie.

    • Wyróznienie

     Nowa galeria Wyróznienie została dodana do albumu fotograficznego

     Uczennice klasy 8c Blanka Rodzeń oraz Dominika Koczułap zakwalifikowały się do II etapu jubileuszowej X edycji Akcji Edukacyjnej „CZTERY MINUTY = ŻYCIE” organizowanej przez Stowarzyszenia „Nasze Orlęta” i Zespoł Szkół Ogólnokształcących nr 4im. Orląt Lwowskich w Lublinie. 26 maja po sprawdzianie teoretycznym oraz ćwiczeniach praktycznych z pierwszej pomocy otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

    • Wycieczka do ZOO

     Klasy Ia i Ib w dniu 17.05.2023r. były na wycieczce w zamojskim ZOO. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. Garnitury zwierząt- ,,Co zwierz na grzbiecie nosi". Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Poznawaliśmy zwierzęta mieszkające w ZOO, które pochodzą z różnych kontynentów. Dzieci rozszerzyły swoją wiedzę o zwierzętach egzotycznych. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni.