• Uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa”

     25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa” w którym brali udział nasi uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie zebraną młodzież oraz gości powitał Dyrektor Technikum Waldemar Gardiasz. Realizacja tego projektu składała się z kilku etapów: spotkania organizacyjnego prezentującego założenia projektu oraz cyklu spotkań, które pokazywały zastosowanie i wykorzystanie w nauczaniu programu GeoGebra. W finałowym etapie udział wzięło łącznie 25 nauczycieli z różnych szkół naszego województwa. Szkoły, które zgłosiły się do finału, miały za zadanie zbudowanie określonej liczby prostopadłościennych kartonowych bloków, z których budowana była Piramida Cheopsa w skali 1:40, a składała się ona z 960 elementów.

     Nad sklejaniem prostopadłościanów pracowali uczniowie z klas 8a i 8b, oraz uczniowie z Ukrainy.

     Na placu Technikum powstała kartonowa piramida, którą układali zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół, które przystąpiły do etapu finałowego projekt.

    • "Mistrz komputera"

     29.03.2022 r. odbył się Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".105 uczniów z 56 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało zadania na platformie Moodle LSCDN.

     Konkurs został objęty patronatem naukowym:

     • Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera
     • Rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Pana dr Makarego Stasiaka

     Patronat honorowy sprawowali:

     • Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk
     • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk
     • Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pan Krzysztof Staruch
     • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin

     26.04.2022 r. w Gmachu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Tytuł II wicemistrza w  konkursie otrzymał uczeń naszej szkoły Kacper Hanaka. 

     Serdecznie gratulujemy.

    • Wycieczka do Rzeszowa

     7 kwietnia klasa VB spędziła piękny słoneczny czwartek  w Rzeszowie. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć sportowych w parku trampolin. Pod okiem animatora uczniowie rywalizowali, bawili się, rozwijali swoją formę fizyczną. Po posiłku udaliśmy się do Rzeszowskich Piwnic. Pod staromiejskim Rynkiem dzieci spędziły półtorej godziny zwiedzając interaktywnie trasę, na której czekały liczne  zadania i zagadki.  Unikatowa ekspozycja multimedialna  przeniosła uczestników do dawnego Rzeszowa. Filmy, animacje i ciekawa opowieść przewodnika pozwoliły  poznać  historię i legendy związane z miastem i jego mieszkańcami. Dzieci dowiedziały się co wspólnego z Rzeszowem mają ropuchy, gdzie i po co podróżował Jan Pakosławic, kim  była okienniczka … i wiele innych ciekawostek.

     Miło spędzony czas i piękna pogoda sprawiły, że dzień był niezwykle udany. Pełni miłych  wrażeń wróciliśmy do Zwierzyńca.

    • Wręczenie nagród za udział w konkursie wojewódzkim Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu

     W dniu 5.kwietnia 2022 r zostały wręczone nagrody za udział w konkursie wojewódzkim Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu. Uroczystość odbyła się w siedzibie IPN w Lublinie.

     Do konkursu  przystąpiło 7 uczniów kl.VIII Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu:

     z kl. VIIIb: Kaja Bojarska, Antonina Szklarz, Maja Popławska,

     z kl. VIIIc- Zuzanna Jarecka,

     z kl. VIII d : Fabian Stropek, Eliza Maciocha, Karol Budzyński.

     Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej w.w tematu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do komisji konkursowej wpłynęło 174 prace z województwa lubelskiego.

                     Uczniowie wykonywali prezentacje indywidualnie lub w 2-osobowych grupach. Oprócz przedstawienia sylwetki wybranego żołnierza ,autorzy mieli wzbogacić ją o zdjęcia, fragm. filmów, relacji, wypowiedzi. Nasi uczniowie swoje prace poświęcili takim legendom jak: por. Konrad Bartoszewski” Wir”, por. Tadeusz Kuncewicz” Podkowa”, ppor. Michał Wysocki ps. „Wit”, a także osobom mniej znanym jak: Stanisław Szklarz ps. „Zawisza”, czy Jan Pacześny” .

     Wsparcie merytoryczne otrzymali od nauczycieli historii: Iwony Gałeckiej i informatyki: Małgorzaty Sankowskiej-Janeczek.

     Wszystkie prace naszych uczniów zostały wyróżnione, a prezentacja Fabiana Stropka i Elizy Maciocha na temat Jana Pacześnego zdobyła II miejsce.

     Gratulujemy uczniom osiągniętego sukcesu.

    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

     Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zostały wznowione szkolne zawody sportowe w sportach drużynowych.

     5 kwietnia 2022 r. w Nieliszu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

     W zawodach wystartowały cztery zespoły, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy.

     Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrza Powiatu, wygrywając wszystkie spotkania, a tym samym zapewniając sobie awans do zawodów rejonowych.

     Wyniki spotkań naszej reprezentacji

     SP Zwierzyniec  -   SP Sitaniec 

     18 : 2

     Mecz o I miejsce

      SP Zwierzyniec               -   SP Żdanów                      12 : 0

      

     Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Maria Welsyng, Amelia Wróbel, Natalia Gałan, Martyna Sokolińska, Maja Charkot, Martyna Jamroz, Gabriela Grzyb, Julia Misiarz, Katarzyna Cielica, Amelia Czochra, Natalia Pęk, Blanka Zaręba, Hanna Świerczyńska, Amelia Sirko.

     Opiekun – Edyta Kot

    • Wycieczka do Warszawy

     29 marca uczniowie klas IV, Va i kilku uczniów klasy VIIa uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Łazienek, następnie zobaczyliśmy Stadion Narodowy i pospacerowaliśmy po warszawskiej starówce. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem testowali dostępne instalacje.

    • 21 marca w naszej szkole

      

     W tym dniu uczniowie klas 0 - III przeszli ulicami Zwierzyńca w "Kolorowym Orszaku" aby powitać wiosnę. Następnie w parku w amfiteatrze odbyła się prezentacja wierszy i piosenek o tematyce wiosennej. Było barwnie, wesoło i przyjemnie. Poczuliśmy, że wiosna jest już z nami.

    • Wyjazd na lodowisko do Zamościa

     W dniach 03.03 i 08.03 bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko do Zamościa. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie naszej szkoły. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz integracja grupy. Wszyscy bawili się znakomicie ponieważ cale lodowisko było do naszej dyspozycji. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Wyjazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, z których skorzystało ponad 100 uczniów. Organizatorami byli M.Sirko, M. Czochra, J.Czochra, I.Kozioł.

    • 7a - praca projektowa

     Uczniowie klasy 7a w ramach pracy projektowej samodzielnie wykonali na lekcjach języka polskiego i ZRZ gry planszowe sprawdzające znajomość lektury "Mały Książę". To bardzo dobry sposób na powtórkę. Gry tak nas wciągnęły, że zostalìśmy o godzinę dłużej w szkole. Wędrówki z Małym Księciem, lisem, różą dostarczyły nam wiele emocji.

     Marzena Stankiewicz

    • Myśl pozytywnie

     Co zrobić dla siebie nie tylko od święta? Jak zadbać o siebie i dobrą odporność w mroźne zimowe dni? Pozytywne myślenie nie tylko od święta przenosi góry i jest bezcenne. 7a już o tym wie!

    • Zimowy poczęstunek

     16 grudnia uczniowie klasy 4b przygotowali zimowy poczęstunek. Była pachnąca goździkami herbata i domowe pierniczki. Wszystko to przyprawione olbrzymią dozą uśmiechu. Zajęcia były nie tylko okazją do integracji i rozmowy o wpływie zdrowego odżywiania na nasze samopoczucie, ale także udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotować przepisy na zimową herbatę w języku angielskim.

    • Podaruj komuś serduszko

     W grudniu uczniowie kl. II b skupili się na doskonaleniu relacji między sobą, wykorzystując czas świąteczny. Uczniowie wspólnie ubrali choinkę klasową oraz ozdabiali pierniczki. Potem obdarowywali się nimi w ramach hasła: podaruj komuś serduszko.